Niesiołowski o wejściu UED do PSL: Tak propozycję trzeba by poważnie rozważyć

– Proszę o to pytać przewodniczącego Protasiewicza. Ja mogę powiedzieć w swoim imieniu, że taką propozycję trzeba by poważnie rozważyć. Nie da się tego zrobić w pośpiechu, ani przez media. Jeśli taki problem by powstał, to z całą pewnością byśmy brali pod uwagę to, żeby klub PSL w Sejmie istniał. Ale tak jak mówię, to pytanie do przewodniczącego Protasiewicza – stwierdził Stefan Niesiołowski w rozmowie z wSensie.pl, pytany o wejście Unii Europejskich Demokratów do PSL. Jak mówił dalej:

„Wielokrotnie mówię o tym, że razem powinna iść cała opozycja, zarówno ta parlamentarna, jak i KOD – największa obecnie siła polityczna poza parlamentem i lewica. Nowoczesna, my, Platforma – w ostateczności ze Schetyną, KOD i lewica. Co do PSL, to sytuacja jest trochę inna, nie wiem czy ze względu na ich specyfikę taka koalicja ich urządza. Ja się bardzo dobrze czuję z nimi, ale mają inny elektorat, który mógłby nie zrozumieć bloku razem z lewicą. Tylko parlamentarne ugrupowania to za wąska koalicja”

Na pytanie, czy opozycja nie powinna jednak szukać elektoratu w części centroprawicowej i które ugrupowanie mogłoby to zrobić stwierdził:

„My to robimy też. Mamy życiorysy właściwie wszystkie znakomite, konserwatywne i liberalne w czystej postaci. Koledzy Protasiewicz, Huskowski, Kamiński i ja. My to możemy robić, Platforma też. Tylko PO ma problem Schetyny, który nie nadaje się na przywódcę”