Schetyna: Dzisiaj nasza ojczyzna stanęła na rozdrożu. Albo państwo partyjne, albo dla obywateli

O tym programie będziemy przez najbliższe miesiące rozmawiać z Polakami, z przedstawicielami samorządu, biznesu, kultury, nauki. Także z liderkami, liderami ruchów społecznych, KOD, Czarnego protestu, ruchu obrony wolnych sądów, prawników, lekarzy i nauczycieli – mówił Grzegorz Schetyna w trakcie konwencji krajowej PO w Łodzi. Jak dodał:

„Platforma jest dziś najsilniejszą polityczną reprezentacją części społeczeństwa, która jest przywiązana do swojej wolności i praw i gotowa jet ich bronić przy urnach wyborczych. A jeżeli będzie trzeba, także na ulicach. Jako partia wolności chcemy współpracować z ludźmi o różnych światopoglądach i wrażliwościach. Wiemy że nie musimy się we wszystkim zgadzać, ale tylko wspólnie możemy obronić prawdziwą Polskę. Tylko razem możemy skończyć z polityką szczucia jednych Polaków na drugich i razem możemy odbudować narodową wspólnotę. Wspólnie możemy zbudować takie państwo, państwo które będzie na pewno lepsze od dzisiejszego folwarku rządzącej partii, ale także lepsze niż to, które było przed 2015 rokiem. To nasze marzenie”

Jak mówił dalej:

„Rozpoczynający się sezon wyborczy to nie kolejna zwyczajna polityczna konkurencja wyborca. Takich było wiele po 1989 roku. To gra, której stawką jest Polska, bo dzisiaj nasza ojczyzna stanęła na rozdrożu. Albo albo. Dzisiaj musimy powiedzieć: albo państwo partyjne, albo dla obywateli. Albo zniszczenie tego co przez ćwierć wieku zbudowaliśmy albo dalsze budowanie dobrobytu Polaków. Albo staczanie się w orbitę Moskwy albo miejsce wśród liderów UE. Albo importowanie wzorców z Turcji i Białorusi, albo kraj wolności i tolerancji. To nasz wybór”