Gliński o TVN: Teflonowy, obłudny cynizm. Szkło kontaktowe to formatowanie Polaków do nienawiści

– List pani Sroki zawiera mentalność unieważnienia, bo ktoś o kim pisze nie powinien mieć prawa obecności w debacie a co dopiero w rządzeniu krajem. Jeśli ktoś jest nazwany naziolem, cenzorem, to jest naznaczony, że nie ma prawa uczestnictwa w życiu publicznym. Przemysł pogardy to ma na celu, tu nie ma symetrii – mówił Piotr Gliński porannej rozmowie w RMF FM.

– Pomimo wszystko nawet Fakty w szczytowej formie nie potrafią się wzbić na taki poziom manipulacji – odpowiadał Robert Mazurek.

– Tu jest forma paździerzowa, sam pan to tak nazywa, a tu teflonowy obłudny cynizm. A po co powstało Szkło kontaktowe? Kilkanaście to lat trwa. Tylko i wyłącznie ten program powstał po to, żeby ludzie się w Polsce nienawidzili. Dzwoniący są podburzani, żeby tak wypluwałi te emocje. Chodzi o formatowanie Polaków do nienawiści – mówił Gliński.

– Po co w takim razie powstało wtylewizji? – dopytywał Mazurek.

– Widzę zasadniczą różnicę między tymi programami. Po to, żeby bronić racji ludzi, którzy przez całe lata byli wykluczani. Moim zdaniem jest bardziej delikatny i bardziej operujący na humorze, a nie na nienawiści – odpowiadał wicepremier.