WKK: Wzywamy prezydenta do spotkania z lekarzami

WKK: Wzywamy prezydenta do spotkania z lekarzami

To dosłownie krwawy prostest, bo w ramach prostestu młodzi lekarze oddają krew. Krew to dar ratujący życie – trzeba podejść z szacunkiem do tego gestu. Niestety nie widać szacunku ze strony Ministerstwa Zdrowia – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie. Jak dodał:

„Brak dialogu jak sygnalizują przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych to zły kierunek. Nie ma konkretów, są półprawdy – to kłamstwo że lekarzom chodzi wyłącznie o zarobki”

Przestali ufać temu rządowi, dlatego wzywamy pana prezydenta do spotkania z lekarzami. Dbanie o bezpieczeństwo zdrowotne Polek i Polaków to podstawowe zadanie rządzących, nie można przechodzić obojętnie wobec takiej formy prostestu jaką jest strajk głodowy. Nie można dopuścić do sytuacji, gdzie młodzi lekarze bez pomocy rządzących wyjeżdzają z Polski. Szczególnie gdy mamy niedobór kadr medycznych – dodał prezes PSL.

„Jest zamrożona ustawa dotycząca wynagrodzeń zawodów medycznych, wnioskowałem by przeszliśmy automatycznie do drugiego czytania. Ale popieramy przede wszystkim postulat zwiększenia nakładów na opiekę zdrowotną. Jest potrzebna szybka interwencja i refleksja rządzących”

Bardzo dobrze, gdyby dialog rozpoczął się w centrum partnerstwa społecznego Dialog przy udziale RDS – stwierdził Kosiniak-Kamysz.