Na posiedzeniu komisji, Rzepecki wnioskuje o uchylenie immunitetu Tarczyńskiemu a wniosek przechodzi

Komisja regulaminowa i spraw poselskich obradowała dziś w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności Dominika Tarczynskiego przez Marcina Kierwinskiego w sprawie ewentualnego zniesławienia go przez posła PiS zarzutami o rzekomym lobbingu na rzecz Airbusa. „Poseł Kierwiński ma problem. WSI chce wojny? GOTÓW” – pisał na FB Tarczyński.

Na posiedzeniu komisji, Tarczyński argumentował, że nie bedzie zrzekał sie immunitetu, bo sprawa, o która wniósł Kierwiński  o zniesławienie jest bezprzedmiotowa.

W dyskusji padł wniosek posła PiS Łukasza Rzepeckiego o uchylenie immunitetu klubowemu koledze. Rzepecki mówił, że „to bardzo ważna sprawa, bo chodzi o duże pieniądze i powinna byc niezwłocznie wyjaśnione czy rzeczywiście Kierwiński lobbował na rzecz Caracali i Airbus Helicopters i czy miał związki z francuską firmą zbrojeniową”. Rzepecki mówił, że „powinno się dać szansę Tarczyńskiemu na wyjaśnienie tej sprawy w sądzie i udowodnienie, że tak rzeczywiście było”.

W trakcie dyskusji został złożony wniosek o 15 minutowa przerwę, by klub PiS mógł sprowadzić posłów na głosowanie, ponieważ na sali było ich niewielu. Po przerwie w obradach przeprowadzono głosowanie, które zakończyło się wynikiem 7 do 6 za uchyleniem immunitetu. Poseł Rzepecki głosował za swoim wnioskiem o uchylenie immunitetu.