Polityczny plan poniedziałku: PKW o kampanii sądowej, ślubowanie sędziego TK, konferencja Łapińskiego i Szczerskiego

Polityczny plan poniedziałku: PKW o kampanii sądowej, ślubowanie sędziego TK, konferencja Łapińskiego i Szczerskiego

O 10:00 odbędzie się niejawne posiedzenie komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości położonej przy ul. Poznańskiej 14. Na powiedzeniu komisja podejmie decyzję dotyczącą przyszłości tej nieruchomości. Po posiedzeniu zaplanowano konferencję prasową, na której opinii publicznej zostanie przedstawiona decyzja wraz z uzasadnieniem i opisem sposobu, w jaki w/w nieruchomość została zreprywatyzowana.

Ryszard Petru przebywa w Bratysławie na zaproszenie partii i inicjatyw politycznych Słowacji, Węgier i Austrii. Odbędzie tam cykl spotkań z ich przedstawicielami. O 10:30 odbędzie się konferencja prasowa.

O 11:30 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja prasowa Krzysztofa Szczerskiego oraz Łapińskiego w związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w USA, podczas której prezydent weźmie udział w debacie generalnej 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Państwowa Komisja Wyborcza zajmie się – na wniosek Nowoczesnej – sprawą kampanii Polskiej Fundacji Narodowej „Sprawiedliwe Sądy”. Komisja oceni, czym ma w ogóle podstawy do zbadania jej finansowania. Ugrupowanie Ryszarda Petru wnioskowało o sprawdzenie, czy kampania nie narusza przepisów dot. finansowania partii politycznych. Posiedzenie PKW zaplanowano na 12:00. Po jego zakończeniu odbędzie się briefing.

O 12:30 we Wrocławiu odbędzie się konferencja, na której Kazimierz Michał Ujazdowski przedstawi propozycje dot. reformy sądownictwa.

Dziś – jak poinformował Andrzej Dera w śniadaniu Radia Zet i Polsat News – odbędzie się uroczystość ślubowania nowego sędziego TK. W ubiegłym tygodniu Sejm wybrał na to miejsce Justyna Piskorskiego, który w Trybunale zastąpi zmarłego niedawno tzw. sędziego-dublera Lecha Morawskiego.

O 14:00 premier Beata Szydło weźmie udział w przekazaniu terenu inwestycji nowego szybu górniczego „Grzegorz” oraz uroczystości wytyczenia osi szybu.

O 15:00 w Rzeszowie odbędzie się otwarte spotkanie dyskusyjne przed referendum ogólnokrajowym dotyczącym nowej Konstytucji z udziałem pełnomocnika prezydenta ds. referendum dotyczącego projektu nowej Konstytucji Pawła Muchy.

Dodatkowym tematem spotkania będzie “Status województw i polityka regionalna w świetle Konstytucji RP”. Oprócz Muchy panelistami będą prof. Dariusz Dudek i Władysław Ortyl. Przed spotkaniem – o 14:30 – zaplanowany jest briefing prasowy Pawła Muchy.

10:00 – niejawne posiedzenie komisji weryfikacyjnej

10:30 – konferencja Ryszarda Petru w Bratysławie

11:30 – konferencja Krzysztofa Łapińskiego i Krzysztofa Szzczerskiego

12:00 – posiedzenie PKW

12:30 – konferencja Kazimierza Michała Ujazdowskiego

14:00 – premier Beata Szydło na Śląsku

14:30 – briefing Pawła Muchy

15:00 – spotkanie w Rzeszowie z udziałem Pawła Muchy dot. referendum konsultacyjnego