Szydło: Nie cofniemy się przed wprowadzeniem zmian w wymiarze sprawiedliwości

Myślę, że warto by tych ludzi, którzy przyszli dzisiaj na zaproszenie do KPRM, byśmy mogli z nimi porozmawiać i tak naprawdę skonsultować kierunek zmian, który chcemy wprowadzać w sądownictwie. Warto by te historie usłyszało jak najwięcej ludzi w Polsce i również ci, którzy dzisiaj tak mocno i zaciekle atakują reformę zaproponowaną przez rząd PiS. Po tym spotkaniu jestem przekonana, że racja jest po stronie rządu, który wysłuchał tych wszystkich, którzy mówią o konieczności zmian w systemie sprawiedliwości w Polsce i ta reforma, która została rozpoczęta przez ministra, która – mam nadzieję – zostanie zakończona w taki sposób, że przygotujemy zmiany w sądownictwie, które będą dogłębną reformą, które będą wychodziły naprzeciw oczekiwaniom zwykłych obywateli naszego państwa, ludzi wielokrotnie pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości – mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości. Jak dodała:

„Chcemy wprowadzić w Polsce system, który będzie skierowany przede wszystkim do obywatela. Niezawisłe, sprawiedliwe sądy, które dają gwarancję poczucia bezpieczeństwa i właśnie sprawiedliwości dla każdego Polaka. Bez względu na to, kim jest, jakie ma wykształcenie, czym się zajmuje i gdzie mieszka. Aby ludzie mieli przekonanie, że jeżeli dzieje się im krzywda, to właśnie wymiar sprawiedliwości stanie po ich stronie”

Nie cofniemy się przed wprowadzaniem tych zmian, bo dzisiaj to jest potrzebne polskiemu państwu i polskim obywatelom – mówiła szefowa rządu.