Polityczny plan piątku: wybór sędziego TK, drugi dzień wizyty PAD na Malcie, Kukiz ’15 o komisji śledczej ds. VAT

O 8:50 prezydium Kukiz ’15 ogłosi, że mamy gotową uchwałę o powołaniu komisji śledczej ds. VAT – poinformował wczoraj na Twitterze Marek Jakubiak.

O 9:00 w Sejmie rozpocznie się trzygodzinny blok głosowań – będzie to ostatni dzień posiedzenia. Posłowie wybiorą m.in. Justyna Piskorskiego na sędziego TK, w miejsce zmarłego tzw. sędziego-dublera Lecha Morawskiego

Sejm przyjmie też projekt nowelizacji ustawy o statusie sędziów TK oraz projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a także informację rządu nt. nawałnic – wygłoszoną we wtorek.

O 12:00 Sejm wysłucha informacji RPO za 2016 rok oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela, a o 14:30 – informacji z działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2016 roku.

Piątek to drugi dzień wizyty Pary Prezydenckiej na Malcie, gdzie odbywa się XIII Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Arraiolos w La Valetcie na Malcie. Na 10:50 zaplanowano drugą sesję plenarną „Managing Security Challenges in the Euro-Mediterranean Area”, a na 12:40 – spotkanie Prezydentów Państw Grupy Arraiolos z przedstawicielami mediów.

Dziś także Jarosław Kaczyński rozpoczyna serię czterech spotkań z posłami PiS z poszczególnych regionów.