„To już należy nazwać układem zamkniętym”. PO uderza w PiS spotem o aferze billboardowej

„To już należy nazwać układem zamkniętym”. PO uderza w PiS spotem o aferze billboardowej

Ten film w krótki sposób, ale jakże dobitny zobrazował państwo PiS w soczewce, w pigułce, symbol władzy PiS-u. Pokazał pajęczynę, obłudę, kłamstwa i relacje, dziwne powiązania i połączenia. W dodatku żadna instytucja państwa nie chce zająć się aferą billboardowa – mówiła Monika Wielichowska na konferencji Platformy.

Żądamy w imieniu obywateli, właścicieli społek Skarbu Państwa – bo przedsiębiorstwa państwowe to własność wszystkich Polaków – natychmiastowego zaprzestania transferów finansowych z tych spółek do fundacji, która używa pieniędzy na cele polityczne – mówił z kolei Mariusz Witczak.

Wystąpimy do SSP o udostępnienie wszystkich umów, które pokażą na jakich zasadach prezesi spółek zgodzili się przekazać te pieniądze fundacji – dodał poseł PO.

To już należy nazwać układem zamkniętym. Znajomi pani premier związani z PiS dostają pieniądze od fundacji, wcześniej fundacja dostaje pieniądze od SSP, służby nie reagują, premier wychodzi na konferencję, promuje to. Dokładnie układ zamknięty. Prokuratura śpi, CBA śpi, wielka afera – mówił Marcin Kierwiński, żądając w trybie pilnym zwołania sejmowej komisji skarbu.