Świrski o kampanii ws. sądownictwa: Będzie kosztować 10 mln zł. To żadna propaganda partyjna

Świrski o kampanii ws. sądownictwa: Będzie kosztować 10 mln zł. To żadna propaganda partyjna

To żadna propaganda partyjna! To informowanie obywateli o tym, jak wygląda sytuacja i dlaczego ją trzeba zmienić – powiedział Maciej Świrski w rozmowie z RMF FM, odnosząc się do kampanii billboardowej informującej o reformie sądownictwa.

Wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej w rozmowie z Robertem Mazurkiem dodał: – Wizerunek Polski, na skutek nieodpowiedzialnych działań pewnych mediów, został poderwany także w oczach obywateli (…) Mówi się o Polsce jako o kraju niepraworządnym, w którym na przykład sędziowie mają być poddani władzy wykonawczej, co jest oczywistą nieprawdą. Trzeba się temu przeciwstawić.

Jak podkreślił Świrski, ta akcja, jest cześcią szerszego planu. – To jest jeden z elementów wielkiej, globalnej kampanii – powiedział wiceprezes PFN.

Dodał również, że kampania w Polsce będzie kosztować niecałe 10 mln zł. – Ja mówię, że 10. W Polsce ta kampania będzie kosztowała 10 milionów niecałe – mówił. „To prawie tyle samo, co kampania Andrzeja Dudy” – zauważył gospodarz rozmowy Robert Mazurek. – Bardzo dobrze. Polska jest równie ważna jak prezydent – odpowiedział Świrski.