Gliński: Opozycja zakłamuje reformę wymiaru sprawiedliwości za granicą

Gliński: Opozycja zakłamuje reformę wymiaru sprawiedliwości za granicą

Wszyscy wiemy, że system sądownictwa w Polsce jest niesprawny i nieefektywny. Niespełniana jest w związku z tym jedna z najważniejszych funkcji systemu demokratycznego, jedna z najważniejszych funkcji wspólnototwórczych, jaką jest społeczne poczucie sprawiedliwości. Dowodem na to są powszechne negatywne oceny funkcjonowania sądu i systemu sprawiedliwości – mówił Piotr Gliński w Sejmie.  Jak dodał:

„My chcemy reformy [wymiaru sprawiedliwości], a opozycja niestety zakłamuje tę reformę i jej istotę za granicą. Dlatego powinniśmy debatować w sposób pogłębiony z Polokami, a także komunikować o tej sytuacji i naszych wysiłkach w kierunku reformowania państwa, komunikować Europę i świat. Jak sądzę, taka jest istota kampanii PFN”

Nie jest to kampania rządowa, partyjna. Jest to kampania prowadzona zgodnie z polskim prawem i zapisami statutowymi PFN – dodał. Gliński podkreślał, że w statucie fundacji zapisano dwa cele – ochronę wizerunku RP oraz promocję polskiej gospodarki.

Wicepremier mówił też, że nie ma zamiaru ingerować w funkcjonowanie PFN, a fundacja swoje sprawozdanie przedstawi dopiero w przyszłym roku.