Schetyna: Ma być ustawka i pokazanie, że cały kraj popiera PAD i rząd PiS. Ma to zobaczyć Trump. To afrykańskie zwyczaje

Na razie żaden [udział], z tego co się zanosi, bo nie otrzymałem zaproszenia od prezydenta Dudy [na spotkanie z Donaldem Trumpem]. To nieprawda i kompromitujący głos, który trudno w ogóle zrozumieć. Zaprasza prezydent Duda, KPRP. Rozumiem, że ambasador USA czy strona amerykańska może zaprosić swoich gości, ale trudno sobie wyobrazić, żeby zapraszała całą opozycję. Umówiłem się dzisiaj na prośbę ambasadora. Będziemy pewnie o tym rozmawiać – mówił Grzegorz Schetyna w „Salonie politycznym Trójki”. Jak dodał:

„Pamiętam, jak w 2014 r. kancelaria prezydenta Komorowskiego organizowała spotkanie z prezydentem Barackiem Obamą. Pamiętam zaproszonych marszałków i posłów z PiS. Wtedy wszystko było normalnie. Dzisiaj normalnie nie jest (…) To ma być ustawka i pokazanie tego, że cały kraj, cała Polska popiera prezydenta Dudę i rząd PiS. Ma to zobaczyć prezydent USA. To raczej afrykańskie zwyczaje”