​Waszczykowski oczekuje wyjaśnień od PAD ws. nominacji ambasadorskich

​Waszczykowski oczekuje wyjaśnień od PAD ws. nominacji ambasadorskich

Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wiele kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZstwierdził Witold Waszczykowski w rozmowie z RMF FM.

Szef MSZ – jak podaje RMF – oczekuje wyjaśnień od prezydenta w sprawie opóźniania wręczania nominacji ambasadorskich kandydatom pozytywnie zaopiniowanym przez parlament. Witold Waszczykowski w rozmowie z radiem w mocnych słowach komentuje zachowanie głowy państwa, przez które od kilku miesięcy wybrani ambasadorowie Polski, m.in. w Kanadzie, Tajlandii i Korei Południowej, nie mogą zacząć pracy.

Według szefa polskiej dyplomacji, ministerstwo spraw zagranicznych prowadzi jasną politykę personalną i proponuje na ambasadorów kandydatów z najwyższej półki. – To ludzie wykształceni, mający doświadczenie. Staramy się znaleźć ekspertów od danego kraju, przechodzą praktycznie bez zarzutów komisje sejmową i senacką. Oczekuję więc wyjaśnień, o co chodzi – mówi Waszczykowski.