PO składa wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez podkomisję smoleńską

Po dokładnej analizie tego, co zobaczyliśmy i tego, co zostało zaprezentowane 10 kwietnia 2017 roku przez podkomisję, zdecydowaliśmy się złożyć do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez podkomisję smoleńską. Wniosek, który ma dotyczyć poświadczenia nieprawdy i fałszu intelektualnego. Jesteśmy przekonani, że badania, które prowadził WAT, w żaden sposób nie uprawniają do postawienia tez, które zostały przedstawione w tym filmie. Jesteśmy przekonani, że po raz kolejny Antoni Macierewicz i jego pseudonaukowcy wkroczyli na kolejny poziom kłamstwa. Teraz okazuje się, że muszą już manipulować własnymi badaniami, aby udowadniać kłamstwa Macierewicza – mówił Marcin Kierwiński na briefingu w Sejmie.

Wnosimy, aby prokuratura przesłuchała członków podkomisji, panów Nowaczyka i Berczyńskiego, a także ministra Macierewicza – dodał poseł PO.

Jeszcze dzisiaj zwrócimy się do rektora WAT, żeby opinia publiczna mogła poznać wszystkie badania, jakie WAT przeprowadziła. Zwracamy się również o ujawnienie nagrań z wczorajszego spotkania, a także o ujawnienie korespondencji między WAT a podkomisją Macierewicza – poinformował Cezary Tomczyk.