Szydło: Musimy znaleźć skuteczną metodę walki z terroryzmem

Trzeba złożyć kondolencje i wyrazy współczucia wszystkim tym, którzy stracili swoich bliskich i tym, którzy dzisiaj martwią się o zdrowie tych, którzy zostali poszkodowani i ranni. To już jest kolejny zamach, kolejne takie wydarzenia, które przede wszystkim muszą nami wszystkimi wstrząsnąć i musimy znaleźć skuteczną metodę walki z terroryzmem. Nie ma w tej chwili – moim zdaniem – ważniejszej sprawy w Europie niż bezpieczeństwo – mówiła premier Szydło w rozmowie z dziennikarzami na Śląsku.

To zadanie wszystkich polityków i wszystkich państw. Musimy się w tym zjednoczyć. Nie wystarczą tylko i wyłącznie słowa, które wypowiadamy po każdym takim bestialskim akcie terroryzmu. Nie wystarczy tylko i wyłącznie współczucie. Rzeczywiście musimy przeciwstawiać się zdecydowanie, twardo i mocno terroryzmowi – dodała.

Jak stwierdziła szefowa rządu: – Mogę zapewnić wszystkich Polaków, że w tej chwili Polska jest bezpieczna, Polacy są bezpieczni, ale to nie oznacza, że służby nie czuwają i że nie monitorujemy tej sytuacji. Nie ma ważniejszej sprawy w Europie i Polsce niż bezpieczeństwo.