Polityczny plan piątku: PAD na forum GLOBSEC 2017, zarząd PO, szczyt G7

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w forum GLOBSEC 2017 w Bratysławie. Otwarcie zaplanowano na 12:00, wystąpienie PAD „Central Europe on the Global Map” na 12:30, a spotkanie z mediami na 12:50.

O 10:00 w Sejmie przy stolikach dziennikarskich odbędzie się konferencja prasowa Platformy po posiedzeniu zarządu krajowego partii. O 11:00 W Ministerstwie Sprawiedliwości odbędzie się konferencja prasowa dotycząca powołania członków Rady Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej.

Dzisiaj i jutro we Włoszech odbywa się szczyt przywódców grupy G7. Będzie poświęcony światowej gospodarce, polityce zagranicznej, bezpieczeństwu obywateli oraz równowadze środowiskowej. Unię Europejską będą reprezentować Donald Tusk i Jean-Claude Juncker. Hasłem włoskiego przewodnictwa w G7 w 2017 r. jest “Budując podstawy nowego zaufania”.

Kraj ten podkreśla, że rządy powinny dostosowywać politykę do oczekiwań obywateli. 3 filary planu prac na ten rok to: bezpieczeństwo obywateli, równowaga gospodarcza, środowiskowa i społeczna oraz redukcja nierówności i innowacje, umiejętności i praca w czasach kolejnej rewolucji produkcyjnej.

Dzisiaj także w Sali Kolumnowej w Sejmie odbędzie się konferencja „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu.” Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Organizatorem spotkania jest Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Początek o 9:40 – wtedy głos zabierze m.in. Kuchciński.