NEWS
17/05/2017
21:13
Przyłębska:
Morawski przeprosił. Z mojego punktu widzenia zamyka to sprawę
    Przyłębska: Morawski przeprosił. Z mojego punktu widzenia zamyka to sprawę
- Nie znam treści tego oświadczenia [sędziów TK]. Dowiedziałam się o nim przed chwilą z mediów. Wiem, że wiceprezes Biernat rozmawiał nt. tego oświadczenia również w innej stacji telewizyjnej. Jeśli chodzi o całą sprawę sędziego Morawskiego, to od razu chciałam powiedzieć, że nie wpłynął żaden wniosek o prowadzenie postępowania dyscyplinarnego. Żaden sędzia TK takiego wniosku nie złożył. Rzeczywiście cała sprawa była przedmiotem wielu kontrowersji i komentarzy. Zwróciłam się do sędziego Morawskiego o wyjaśnienie sprawy. Sędzia Morawski wyjaśnił. Część tych wyjaśnień znajduje się w jego oświadczeniu, które w dniu dzisiejszym ukazało się w mediach i również złożył krótkie oświadczenie, w którym przeprosił. Z mojego punktu widzenia zamyka to sprawę, ponieważ nie mam żadnych wniosków formalnych, nad którymi mogłabym się pochylić ani wszczynać jakiekolwiek postępowania - stwierdziła Julia Przyłębska w "Minęła 20” TVP Info.
Jak dodała, sama nie widzi powodów do wszczynania takiego postępowania, a jeżeli miałaby podjąć taką decyzję, to musiałaby przyjrzeć się wszystkim dotychczasowym sędziom TK, także w stanie spoczynku.
        live
7 godz.
7 godz.
„To się na pewno zdarzy” — Pełczyńska-Nałęcz o tym, jakie zmiany czekają nazwę partii
                
            7 godz.
Start w wyborach na przewodniczącą Polski 2050? Pełczyńska-Nałęcz odpowiada
                
            7 godz.
„To jest wskaźnik, którym należy się posługiwać” — Pełczyńska-Nałęcz odpowiada Morawieckiemu ws. zwolnień pracowników
                
            7 godz.
„W zasadzie powiedział, że to się zdarzy” — Pełczyńska-Nałęcz o postawie Tuska ws. stanowiska wicepremiera dla niej
                
            7 godz.
Hołownia zrezygnuje ze stanowiska marszałka Sejmu nawet jeśli Pełczyńska-Nałęcz nie zostanie wicepremierem? Minister funduszy odpowiada
                
            7 godz.
26 miliardów z KPO. Pełczyńska-Nałęcz o tym, kiedy trafią do Polski
                
            8 godz.
Hołownia złamał kindersztubę procesową? Pełczyńska-Nałęcz: Pierwszy raz słyszę o takim pojęciu prawnym
                
            8 godz.
„Tego typu spotkanie nie miało sensu” — Pełczyńska-Nałęcz o przesłuchaniu Hołowni, do którego nie doszło
                
            8 godz.
Bielan jest przekonany, że gdyby nie zaprzysiężono Nawrockiego, to Amerykanie zredukowaliby swoje wojska w Polsce
                
            polecane
Bielan: Jeśli prawidłowo poprowadzimy kampanię, nie ma możliwości, żebyśmy przegrali z KO
                        polecane
"Nie zamierzam czekać”. Prezydent zgłasza projekt „Godna emerytura”
                        polecane
"Przestańcie kłamać na mój temat". Mentzen z propozycją dla PiS
                        polecane
Ziobro zrzeknie się immunitetu? Jest deklaracja byłego ministra
                        polecane
"Dla Tuska byłby rewelacyjny". Błaszczak o wspólnym rządzie KO i Konfederacji
                        polecane
Bosak: Odmawiam spekulowania o koalicjach
                        polecane