Polityczny plan środy: początek szczytu przewodniczących parlamentów państw Europy Środkowej i Wschodniej, spotkanie Tusk-Macron

O 9:00 Senat wznowi obrady – będzie to drugi, ostatni dzień posiedzenia. Senatorowie zajmą się m.in. nowelizacją ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Dzisiaj także odbędą się głosowania.

O 13:00 w Pałacu Elizejskim odbędzie się spotkanie przewodniczącego Rady Europejskiej z nowym prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Wcześniej – o 9:00 – Tusk przedstawi w PE konkluzje z ostatniego specjalnego szczytu UE poświęconego Brexitowi.

O 13:00 premier Beata Szydło weźmie udział w uroczystości otwarcia zmodernizowanej Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W trakcie uroczystości przewidziano wystąpienie szefowej rządu.

O 13:00 w Belwederze prezydent Andrzej Duda spotka się z trenerem polskiej reprezentacji piłki siatkowej mężczyzn Ferdinando De Giorgimoraz delegacją Polskiego Związku Piłki Siatkowej Z kolei o 17:30 w Pałacu Prezydenckim przyjmie uczestników szczytu przewodniczących parlamentów państw Europy Środkowej i Wschodniej.

W województwie warmińsko-mazurskim zaplanowano na dziś 20 spotkań z politykami PO. Spotkania odbędą się o 17:00 m.in. w Olsztynie, Elblągu, Nidzicy, Bartoszycach czy Mrągowie. To dalszy ciąg spotkań parlamentarzystów największej partii opozycyjnej – niedawno Grzegorz Schetyna mówił, że Platforma stara się jeździć po Polsce w każdym niesejmowym tygodniu.