Krasnodębski: Są ministrowie będący pewnym obciążeniem politycznym

Macron robi takie wrażenie człowieka jakby wykreowanego na potrzeby kampanii – ocenił Zdzisław Krasnodębski w Porannej rozmowie w RMF FM.

Pytany przez Roberta Mazurka o to, czy inni europejscy politycy przepadają za Polską, odparł: – Za nami bardzo mało polityków przepada, jesteśmy trudnym krajem. Przede wszystkim mamy opozycję totalną, która chodziła po Europie i opowiadała, że jest gorzej niż w stanie wojennym.

Chcę ostrzec, aby nie brać satyry za rzeczywistość – tak prof. Krasnodębski odniósł się do tematu „Ucha Prezesa”. – To karykatura, więc wszystko jest przerysowane – dodał.

Czasami oglądam. Zresztą prezes też ogląda „Ucho Prezesa”, i kiedyś wspomniałem w rozmowie z nim, że niektóre gesty są bardzo dobrze podchwycone, inne nie – przyznał gość Roberta Mazurka.

Pytany w internetowej części rozmowy o możliwą rekonstrukcję rządu, nie wykluczył takiej możliwości. Dodał również, że „są ministrowie, którzy nie cieszą się popularnością, są pewnym obciążeniem politycznym”. – Czasami to jest związane z jakimiś drobnymi przejęzyczeniami, które się rozdmuchuje do spraw najistotniejszych – stwierdził Krasnodębski.