Trzaskowski: Wybór Macrona będzie wyzwaniem, zwłaszcza dla rządu PiS

– Jeżeli patrzymy na konkurentkę [Macrona], to zdecydowanie to są dobre wiadomości dla Polski i dla Europy. To wybór, który będzie dla nas wyzwaniem. Zwłaszcza dla rządu PiS, dlatego, że Macron jest człowiekiem, który wspiera ściślejszą integrację w UE i mówi też o tym, że te państwa, które chcą się ściślej integrować, powinny szybko iść do przodu i nie jest specjalnie pozytywnie nastawiony do rządu PiS – mówił Rafał Trzaskowski w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Jeden na jeden” TVN24. Jak dodał:

„Ta fotografia ministra Waszczykowskiego z Marine Le Pen, z którą nikt się nie fotografował z establishmentu europejskiego, może PiS-owi zaszkodzić (…) Naprawdę wyglądało tak, jakby Waszczykowski wierzył, że wygra Le Pen i ustawiał się z wiatrem. Inaczej trudno mi sobie wyobrazić to postępowanie”

Uważam, że Macron poszedł o krok za daleko, natomiast rozumiem zniecierpliwienie francuskiej klasy politycznej tym, co się dzieje w Polsce, jeżeli chodzi o łamanie Konstytucji i w samych relacjach polsko-francuskich, które są w najgorszym możliwym stanie – stwierdził poseł PO.