Polityczny plan poniedziałku: Szydło na spotkaniu premierów Państw Bałtyckich w Tallinie, PAD w Afryce, debata N o dyplomacji

Premier Beata Szydło weźmie udział w spotkaniu premierów Państw Bałtyckich w Tallinie. Szefowa rządu ma w planie także m.in. spotkanie z prezydent i premierem Estonii, a także z premierem Litwy. Wspólną konferencję prasowa premierów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii zaplanowano na 14:45 polskiego czasu.

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę w Afryce. W Addis Abebie m.in. spotka się z prezydentem Etiopii – konferencję zaplanowano na 11:00 polskiego czasu, weźmie udział w zamknięciu konferencji „Polska-Etiopia partnerzy gospodarczy” i spotka się z patriarchą Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego Mathiasem.

O 10:00 w Sejmie odbędzie się debata Nowoczesnej “Lepsza Polska: dyplomacja”. Otworzy ją Ryszard Petru, a o 10:05 rozpocznie się część I – strategia odbudowy reputacji i pozycji Polski na arenie międzynarodowej. II część zaplanowano na 10:35 – bezpieczeństwo Polski, a III na 11:15 – kierunki rozwoju Unii Europejskiej. Debata planowo ma zakończyć się o 12:00, wśród uczestników znaleźli się m.in. Ryszard Schnepf, Roman Kuźniar, Róża Thun czy Marek Grela.