Budka: Nikt nie zlikwiduje 500+. Zamienimy go w program demograficzny

Nikt nie zlikwiduje 500+. Co więcej, zapewnimy, że ten program będzie programem sprawiedliwym, a nie wyłącznie demagogicznym. Ten program zamienimy w program demograficzny. Na tyle wzmocnimy te instrumenty, by nie było takiej sytuacji, że rynek pracy będzie tak naprawdę cierpiał, że ktoś nie potrafi zaprojektować dobrego programu. Nikt nie zabierze program u500+ tym, którzy najbardziej go potrzebują. Co więcej, otrzymają go rodziny, które mają jedno dziecko, bo to bardzo często decyzja życiowa czy ma się pierwsze dziecko – mówił Borys Budka w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24. jak dodał:

„PiS tak naprawdę spowodował podwyższenie wieku emerytalnego na wsi. Polskim rolnikom zafundowało dłuższy wiek, natomiast udaje, że polski system emerytalny będzie stać na ten program emerytalny [obniżenie wieku]. Spokojnie, w przyszłym tygodniu pokażemy na liczbach, jakie niebezpieczeństwa się z tym wiążą, ale to Polacy zdecydują”

Polacy przy urną zdecydują, kto w tym sporze ma rację. Wierzę, że przez ten czas do wyborów udowodnimy, że o Polsce myślimy lepiej, efektywniej i przede wszystkim nie dzieląc ich na lepszy i gorszy soft – dodał poseł PO.