Tomczyk: Nie tylko Berczyński miał dostęp do dokumentacji ws Caracali, ale też Nowaczyk i Misiewicz

Do dokumentacji miał dostęp nie tylko pan Berczyński. Mieli dostęp również pan Nowaczyk oraz pan Misiewicz. Wacław Berczyński na podstawie ustnego polecenia ministra obrony oraz pisemnego dopuszczenia, podpisanego przez samego Antoniego Macierewicza do informacji ściśle tajnych, był upoważniony do zapoznawania się z dokumentacją postępowania na pozyskaniu śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii – stwierdził Cezary Tomczyk po spotkaniu grupy posłów PO z przedstawicielami MON. Jak dodał:

„20 stycznia 2016 roku minister Macierewicz osobiście podjął decyzję o przesłaniu 10291 stron, częściowo niejawnej dokumentacji przetargowej z Inspektoratu Uzbrojenia Operacyjnego MON, do którego dostęp bezpośrednio mogli mieć pan Berczyński, Nowaczyk i Misiewicz”

Można postawić tezę, że w MON powstał alternatywny ośrodek decyzyjny, coś na kształt grupy trzymającej władzę, która gdzieś poza oficjalnymi kanałami, inspektoratem, prowadziła jakiś nieformalny rozwój nad całym postępowaniem – stwierdził Tomczyk.