Polityczny plan piątku: PAD gościem w RDC, posłowie PO w MON, wizyta emira Kataru i „ważna konferencja” PSL

O 12:05 Andrzej Duda będzie gościem RDC. Będzie to pierwszy wywiad z prezydentem od jego zapowiedzi referendum konstytucyjnego.

O 13:00 parlamentarzyści Platforny pojawiają się w MON, by zapoznać się z dokumentacją dot. unieważnionego przetargu na dostawę śmigłowców od francuskiego koncernu Airbus Helicopters.

Wiceszef MON Michał Dworczyk wczoraj w TVP Info podkreślił, że resort udostępni wszystkie dokumenty, o które poprosili parlamentarzyści PO. Jak dodał, Ministerstwo Obrony nie ma nic do ukrycia.

Dzisiaj oficjalną wizytę w Polsce złoży emir Kataru Tamim Bin Hamad Al-Thani. Rozmowa w „cztery oczy” z prezydentem Dudą odbędzie się o 11:45. Zaplanowano także m.in. rozmowy plenarne delegacji, a także oświadczenia dla mediów o 13:20.

Z emirem Kataru spotka się również premier Szydło – początek rozmów zaplanowano na 15:50.

Na 10:00 PSL zapowiedziało „ważną konferencję” w Sejmie posłów PSL: Piotra Zgorzelskiego i Mirosława Maliszewskiego.

Dzisiaj także weszła w życie ustawa dot. komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji. Sejm wybierze członków komisji najprawdopodobniej na posiedzeniu Sejmu 10-12 maja. Ponadto jej przewodniczącego będzie musiała powołać szefowa rządu – będzie to najprawdopodobniej Patryk Jaki.