Mazurek: Nikt nie mówi o tym, że inicjatywa referendum to pomysł PiS. To pomysł PAD

– Rozgraniczmy dwie rzeczy. Nikt nie mówi o tym, że inicjatywa referendum to pomysł PiS. To pomysł prezydenta Dudy, do którego ma absolutnie prawo. Natomiast nie jest tajemnicą, państwo też o tym wiecie, bo uczestniczyliście wielokrotnie w konferencji z udziałem prezesa Kaczyńskiego, który mówił o tym, że Konstytucja wymaga zmiany i mówił o tym, w jaki sposób chcielibyśmy przeprowadzić tę zmianę Konstytucji. To dwie różne rzeczy. Poczekamy na to, jakie szczegółowe i konkrente propozycje złoży prezydent i będziemy się do nich odnosić – mówiła Beata Mazurek na konferencji w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Jak dodała:

„Z całą pewnością wszyscy uczestnicy sceny politycznej są zgodni co do tego, że ta Konstytucja wymagałaby zmian. Należałoby tylko określić, w jakim kierunku te zmiany należałoby przeprowadzić i nasza partia wraz z ekspertami, którzy z nami współpracują, nad takimi rozwiązaniami pracuje”

Dziś mówienie o tym, w jakim kierunku będziemy przedkładać nasze propozycje jest zbyt wcześnie, bo ten temat jeszcze nie jest zamknięty – stwierdziła rzeczniczka PiS.

Mazurek chwilę później powtórzyła, że referendum to inicjatywa prezydenta Dudy, którą PiS szanuje i czeka na konkrety.