Bochenek do dziennikarki TVN24: Pani jest rzecznikiem PO czy dziennikarzem?

Dzisiaj lider Platformy – partii, która chciałaby z powrotem, po 8 latach nieudanych rządów wrócić do władzy – mówi w ten sposób: to niepoważne, jeżeli polityk nie ma własnego pomysłu na polityczną rzeczywistość i pyta obywateli, Polaków, czego chcecie – stwierdził Rafał Bochenek w Sejmie.

Na te słowa Agata Adamek z TVN24 stwierdziła, że trzeba zacytować dalej wypowiedź Grzegorza Schetyny i nie wyrywać jej z kontekstu, bo dalej jest mowa o konkretnej sprawie.

Po tych słowach i pytaniu Bochenek zapytał: – Pani redaktor, pani jest rzecznikiem Platformy czy dziennikarzem?

Dalej mówił: – Jeżeli lider partii, lider Platformy wskazuje, że nieuzasadnionym jest zwracanie się w kwestiach kluczowych, również ustrojowych z prośbą o odniesienie się do ważnych spraw państwowych, obywateli, to przepraszam bardzo. PO tkwi dalej w tej rzeczywistości, którą próbowała Polakom stworzyć przez 8 lat i nie potrafi się wyzbyć tej arogancji, która przykleiła się do tej partii i kieruje się dokładnie tymi samymi wartościami, którymi kierowała się przez ostatnie lata.

Grzegorz Schetyna – i cały czas próbuję to pani wytłumaczyć, pani tego nie rozumie, może ze bardzo jest pani zapatrzona w Platformę – dzisiaj powiedział coś skandalicznego. To oburzające, że lider Platformy Obywatelskiej, która chce walczyć o władzę w naszym kraju mówi o tym, wyśmiewa to, że polityk, nawet jeżeli jest to prezydent, zwraca się z pytaniem do obywateli. To kluczowe. Pani tego nie rozumie, ale to proszę przeczytać jeszcze raz – stwierdził Bochenek.