Polityczny plan piątku: Macierewicz w Rumunii, Zalewska o reformie edukacji, Rzońca o straconej szansie Morawieckiego

O 9:00 w gmachu MEN odbędzie się konferencja prasowa Anny Zalewskiej, w której weźmie udział także wiceminister Maciej Kopeć. Temat: Aktualny stan wdrażania reformy edukacji. Finansowanie zadań oświatowych oraz rozwiązania dla nauczycieli.

O 10:30 w Biurze Krajowym Platformy Obywatelskiej odbędzie się konferencja z udziałem Andrzej Rzońcy, Izabeli Leszczyny i Dariusza Rosatiego. Temat: Polska gospodarka rozpędza się. Utracone szanse premiera Morawieckiego.

Antoni Macierewicz spotka się w Bukareszcie z ministrem obrony Rumunii. Polski minister obrony odwiedzi także Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Południe-Wschód (MND SE). Podczas rozmów ministrów zostaną poruszone m.in. tematy współpracy bilateralnej, a także sytuacji na wschodniej i południowej flance NATO.

Dzisiaj także na Malcie odbędzie się nieformalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych UE, w którym weźmie udział Witold Waszczykowski.

Nie jest także wykluczone, że dziś PiS ogłosi wycofanie się z projektu tzw. ustawy metropolii warszawskiej. Politycy tej partii zapowiadali, że decyzja zapadnie do końca tygodnia.