PO: Idziemy śladem Berczyńskiego. Domagamy się ujawnienia korespondencji między MON a MR

Idziemy śladem pana Berczyńskiego, idziemy śladem wykańczania przetargu na śmigłowce. Wiemy dobrze, że w przeciągu dwóch lat w tej sprawie nie stało się właściwe nic. Miało być 50 nowoczesnych śmigłowców – ich nie ma. Miało być wydane 10 miliardów na off set – tych pieniędzy nie ma. Miała być trzecia fabryka – tej fabryki nie ma. Mamy bulwersujące informacje, które zostały dzisiaj właściwie potwierdzone przez ministra Dworczyka, że nie dochodziło do żadnego nielegalnego kopiowania dokumentów. Dochodziło do niestandardowego przekazywania dokumentów z Inspektoratu Uzbrojenia na Klonową – mówił na briefingu w Sejmie Cezary Tomczyk.

„Domagamy się ujawnia korespondencji między MON, a Ministerstwem Rozwoju”

Domagamy się ujawnienia wszelkiej korespondencji między ministrem obrony i kierownictwem resortu, a Ministerstwem Rozwoju, księgi wejśc i wyjść pana ministra Macierewicza i spotkań z panem ministrem Morawieckim i kwestii spotkań pana Berczyńskiego. To klucz w tej sprawie – mówił dalej Tomczyk.

Pójdziemy w przyszłym tygodniu do MON, żeby sprawdzić te dokumenty, które zostały nam przekazane. Mamy nadzieję, że to będą te wszystkie dokumenty o której prosiliśmy. Wystąpimy o inne informację od innego z ministrów rządu – do Mariusza Kamińskiego. Zapytamy w piśmie, czy takie osoby jak pan Berczyński i inni eksperci podkomisji badającej katastrofę smoleńską, mają wszelkie niezbędne certyfikaty dotyczące informacji niejawnych. Zapytamy, w jakim trybie te osoby uzyskały takie uprawnienia – mówił w Sejmie Marcin Kierwiński.