Sasin nie wyklucza, że projekt tzw. ustawy warszawskiej zostanie wycofany

Sasin nie wyklucza, że projekt tzw. ustawy warszawskiej zostanie wycofany

– Trwają w tej chwili cały czas konsultacje w tej sprawie [tzw. ustawy warszawskiej] (…) Te referenda są o tyle bez sensu w tej chwili, że nie ma ostatecznego projektu. My złożyliśmy jako posłowie pewien projekt, który jest zaczynem do dyskusji. Projekt, który – od razu zakładaliśmy – będzie podlegał daleko idącym zmianom w wyniku tej dyskusji, w wyniku konsultacji – mówił Jacek Sasin w rozmowie z Weroniką Kostrzewą w TVP Info. Jak dodał:

„Kończymy w tej chwili, w ten weekend konsultacje społeczne. Ponad 70 tys. osób na stronie internetowej wypełniło ankietę, również były osoby, które bezpośrednio rozmawiały z wolontariuszami, wypełniały ankiety. Podsumujemy w przyszłym tygodniu te konsultacje i wynik tych konsultacji będzie dla nas drogowskazem, co dalej robić. Nie wykluczamy żadnych opcji. Być może projekt, który został złożony, będzie bardzo mocno przepracowany, a być może w ogóle będzie musiał być wycofany i będziemy musieli tę dyskusję zacząć niejako od nowa”

Dzisiaj organizowanie referendum, na tym etapie jest tylko i wyłącznie wyrzucaniem publicznych pieniędzy w błoto – dodał poseł PiS.