Schetyna: Partie opozycyjne muszą współpracować. My musimy skutecznie walczyć z PiS-em

Ważne jest, żeby być przekonanym, że partie opozycyjne muszą ze sobą współpracować. Nawet jeżeli mają przejściowe czy stałe problemy u siebie, to muszą wiedzieć, że współpraca jest najważniejsza – mówił Grzegorz Schetyna w #dzieńdobryWP. Jak dodał:

„Partie opozycyjne muszą współpracować. My musimy skutecznie walczyć z PiS-em. Jeżeli ktoś nie podejmie takiej oferty pracy na rzecz budowania wspólnego frontu anty-PiS, to znaczy, że tego nie chce robić i to źle”

Przewodniczący PO powtórzył pomysł stworzenia jednej listy w wyborach samorządowych. – Wiem, że nie wszystkim to smakuje, że wszyscy chcieliby być liderami opozycji. Dzisiaj mówię: to nie jest ważne. Trzeba ze sobą potrafić rozmawiać, nawet jeżeli te sytuacje są trudne – dodał.

„Trzeba budować porozumienie. Jeżeli będą partie po stronie opozycyjnej, które będą chciały udowodnić jedna drugiej, że ten program się nie zgadza, że są duże czy powiększające się różnice, to znaczy, że pracują na rzecz PiS i muszą to zrozumieć. Walczę o to, aby front anty-PiS był jak najmocniejszy”