Live

„Chodźmy z Tuskiem”. Za tydzień warszawiacy powitają szefa RE na Dworcu Centralnym w Warszawie

„Chodźmy z Tuskiem”. Za tydzień warszawiacy powitają szefa RE na Dworcu Centralnym w Warszawie

Na przyszłą środę, 19 kwietnia zaplanowano przesłuchanie Donald Tuska w warszawskiej prokuraturze. Z tego powodu rano – na warszawskim Dworcu Centralnym – ma odbyć się powitanie byłego polskiego premiera. Event udostępnił na Facebooku Paweł Graś, jeden z najbliższych współpracowników szefa RE.

PiS zrobił Donaldowi Tuskowi prezent na 60 urodziny i postanowił złożyć mu życzenia, ale miejsce wybrał nie najlepsze – w prokuraturze. My chcemy zaśpiewać „Sto lat” jak tylko przyjedzie na Dworzec Centralny! – zachęcają organizatorzy na FB.

Pociąg dojeżdża do Warszawy o 10:40.

Kwaśniewski o sprawie Misiewicza: To dowód na istotny spór, który toczy się między Kaczyńskim a Macierewiczem

Kwaśniewski o sprawie Misiewicza: To dowód na istotny spór, który toczy się między Kaczyńskim a Macierewiczem

– Pan Misiewicz zrobił rzeczywiście dosyć błyskawiczną karierę, która też – jak każda błyskawiczna kariera – z hukiem się, przynajmniej na razie, kończy. Nie o Misiewicza tu chodzi. To dowód na istotny spór, który toczy się między prezesem Kaczyńskim i jego bliskimi współpracownikami a szefem MON Antonim Macierewiczem, który zdobył pozycję niewątpliwie najpoważniejszą i to nie wewnątrz partii, ale wokół partii, w państwie – mówił Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24. Jak stwierdził były prezydent, powołana dzisiaj komisja to „trochę taki pluton egzekucyjny”.

Mucha o sprawie Misiewicza: Partia podjęła decyzję, żeby oczyścić sprawę i moim zdaniem to trafna decyzja

Mucha o sprawie Misiewicza: Partia podjęła decyzję, żeby oczyścić sprawę i moim zdaniem to trafna decyzja 

– Jeżeli chodzi o sprawę Bartłomieja Misiewicza i działania, które podjęło PiS, mam ocenę, że to trafne działania. Skład komisji, która została powołana, marszałek Brudziński, minister Kamiński, poseł Suski. Mam przekonanie, że to będzie wyjaśnione i że na pewno, jeżeli chodzi o wizerunek PiS, to określone perypetie czy informacje medialne dot. kariery Misiewicza, którego osobiście nie znam, nie miałem z nim styczności, nie chcę oceniać tych okoliczności, których nie znam. Partia podjęła decyzję tego rodzaju, żeby oczyścić sprawę i moim zdaniem to trafna decyzja -mówił Paweł Mucha w rozmowie z Beatą Lubecką w „Gościu Wydarzeń” Polsat News. Jak dodał, nie chodziło o działanie wizerunkowe, tylko o wyjaśnienie sprawy.

Umowa o pracę pomiędzy PGZ i Misiewiczem rozwiązana za porozumieniem stron

Umowa o pracę pomiędzy PGZ i Misiewiczem rozwiązana za porozumieniem stron

Umowa o pracę pomiędzy PGZ S.A. i Bartłomiejem Misiewiczem została dzisiaj rozwiązana za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia. Rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło na wniosek Bartłomieja Misiewicza, któremu nie przysługuje odprawa – poinformowało PGZ w komunikacie.

We wtorek wieczorem doszło do spotkania prezydenta, premier i szefa MON

We wtorek wieczorem doszło do spotkania prezydenta, premier i szefa MON

We wtorek wieczorem w Pałacu Prezydenckim doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, a także ministrów obrony narodowej i spraw zagranicznych: Antoniego Macierewicza i Witolda Waszczykowskiego – podaje Marcin Fijołek na wPolityce.pl.

Jednym z wątków, jaki został poruszony podczas spotkania „na szczycie” była kwestia losów Bartłomieja Misiewicza i jego posady w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Swoje oburzenie na całą sytuację wyraził prezydent Duda, który w sposób bardzo krytyczny wyraził się na temat tej nominacji i kompetencji byłego asystenta ministra Macierewicza.

Potwierdzam, że spotkanie się odbyło. Pan Prezydent uznał, że skoro Bartłomiej Misiewicz nie jest już urzędnikiem MON, sprawą powinno zająć się kierownictwo partii – powiedział Marek Magierowski w rozmowie z wPolityce.pl.

Stłuczka rządowych limuzyn przed siedzibą PiS

Stłuczka rządowych limuzyn przed siedzibą PiS

Do niegroźnej stłuczki doszło na oczach dziennikarzy czekających na zakończenie rozmowy prezesa PiS z szefem MON. Odbywała się ona w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. samochody przyjechały najprawdopodobniej po ministra Antoniego Macierewicza – podaje Polsat News, publikując nagranie.

Nieoficjalnie: Jutro o 11:00 komisja PiS przesłucha Misiewicza

Nieoficjalnie: Jutro o 11:00 komisja PiS przesłucha Misiewicza

W czwartek ma odbyć się pierwsze posiedzenie tzw. komisji Misiewicza. Jak dowiaduje się 300POLITYKA ze źródeł zbliżonych do Komitetu Politycznego PiS, jutro o 11:00 na Nowogrodzkiej ma odbyć się przesłuchanie samego Bartłomieja Misiewicza.

PiS złożyło w Sejmie duży projekt zmian w sądownictwie

PiS złożyło w Sejmie duży projekt zmian w sądownictwie

Do Sejmu wpłynął złożony przez PiS projekt zmian w Prawie o ustroju sądów powszechnych. Ugrupowanie rządzące chce zmiany modelu powoływania prezesów oraz wiceprezesów sądów w kierunku zwiększenia wpływu Ministra Sprawiedliwości na obsadę stanowisk.

Inne zmiany to wprowadzenie nowych narzędzi nadzoru zewnętrznego i wewnętrznego nad działalnością administracyjną sądów, wprowadzenie, jako zasady ustrojowej, losowego przydziału spraw sędziom oraz zasady równego obciążenia w sądzie sędziów sprawami,

Inne zmiany to wprowadzenie możliwości delegacji sędziego także do Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Kancelarii Prezydenta czy zmiana przesłanek uprawniających do powołania na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego. Projekt zawiera też korektę przepisów dot. oświadczeń majątkowych.

Cały projekt tutaj

PAD: Politycy składają dymisje z przyczyn politycznych. Żołnierze są od dowodzenia armią

PAD: Politycy składają dymisje z przyczyn politycznych. Żołnierze są od dowodzenia armią

Dowódcy, żołnierze nie są politykami, to nie jest ich rola. Są żołnierzami, pełnią służbę dla RP i chciałbym, żeby postrzegali to w sposób właściwy. Powiedziałem, że jako Prezydent RP jestem tutaj otwarty na wszelkie sugestie, na wszelkie idee, postulaty, które będą ze strony kadry dowódczej (…) Mam nadzieję, że wątpliwości, które będą w przyszłości będa rozwiązywane w sposób normalny, a nie dymisji, o których mówi się oficjalnie w mediach, że ci, którzy składają te dymisje, mówią, że są to dymisje z powodów rodzinnych, a natomiast w kuluarach podają zupełnie inne powody. Trzeba mieć taką taką odwagę cywilną, żeby rozumieć swoją rolę, a po drugie, żeby mówić prawdę i ja tej prawdy oczekuję, chociażby była to prawda najtrudniejsza. Żołnierze nie są politykami. Dymisje składają z przyczyn politycznych politycy. Żołnierze są od dowodzenia armią – mówił PAD na briefingu prasowym z ministrem Macierewiczem.

Kowalczyk: Misiewicz musi odejść z PGZ

Kowalczyk: Misiewicz musi odejść z PGZ

Bartłomiej Misiewicz musi odejść z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Inaczej kancelaria premiera będzie interweniować – tak na pytania reportera RMF FM odpowiada szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Jeśli [ze sprawy Misiewicza] nie byłyby wyciągnięte wnioski, które mają być już teraz wyciągnięte, to wtedy będą zlecone konkretne dyspozycje. Natomiast jeśli reakcja będzie wcześniej w tej sprawie, to tylko pochwalić – podkreśla Kowalczyk w rozmowie z RMF FM.

Na pytanie, czego teraz się spodziewa, odpowiada: – Oczywiste, że jeśli te informacje są prawdziwe, to znaczy, że ta osoba nie może zostać w tym miejscu, gdzie jest.

PAD: Oczekuję dobrej współpracy pomiędzy dowódcami, generałami i oficerami, a szefem MON

PAD: Oczekuję dobrej współpracy pomiędzy dowódcami, generałami i oficerami, a szefem MON

Oczekuję dobrej współpracy w tym zakresie pomiędzy dowódcami, generałami, oficerami, a ministrem obrony narodowej. Mówię to jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, ale oczekuję również polityki, która będzie jasna, przejrzysta i zrozumiała dla każdego – mówił Prezydent Duda na briefingu prasowym z Antonim Macierewiczem. Szef MON nie odniósł się do zawieszenia Bartłomieja Misiewicza w prawach członka partii PiS.

Kaczyński od razu powołuje komisję ds. Misiewicza

Kaczyński od razu powołuje komisję ds. Misiewicza

Jarosław Kaczyński w trybie natychmiastowym powołał – na podstawie regulaminu PiS – komisję wewnętrzną, która ma zbadać okoliczności powołania Misiewicza na pełnione funkcje i zbadać zarzuty wobec niego. W skład komisji weszli: Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski. PiS poinformował o tym na twitterze, co potwierdziła rzeczniczka partii.