Nowoczesna: Macierewicz mógłby pełnić funkcję ministra propagandy

Macierewicz to mistrz dezinformacji. Pobił w tym swojego wychowanka Misiewicza. Nie do przyjęcia jest, żeby minister z mównicy sejmowej zarzucał posłom kłamstwo, sam podając nieprawdę. Jak wiadomo, w trakcie 16 miesięcy rządów pana Macierewicza z armii odeszło 48 generałów. Zarzuciłem ministrowi, że to największe zmiany w w historii w polskiej armii. Okazuje się, że minister twierdzi, że w latach poprzednich tych generałów odeszło więcej. Kilka słów statystyki – w roku 2007 za rządów ministra Szczygło – 38 generałów, w roku 2008 – 23, w roku 2009 – 11 i w roku 2010 – 28 generałów – mówił Marek Sowa w odpowiedzi na wystąpienie Antoniego Macierewicza w Sejmie,

Meysztowicz: Jesteśmy bardzo zaniepokojeni stanem polskiej armii

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni stanem polskiej armii. Nie będziemy ukrywać, że uważamy pana ministra Macierewicza za najgorszego ministra obrony narodowej. Sądzimy, że spokojnie mógłbym pełnić funkcję ministra propagandy. To co dzisiaj zaprezentował w odpowiedzi na pytania posłów Nowoczesnej. Jesteśmy zaniepokojeni również faktem, że spośród 48 generałów, którzy odeszli z polskiej armii, nikt nie otrzymał propozycji jakiejkolwiek współpracy – dodał Jerzy Meysztowicz.

Szłapka: Sposób w jaki zwierzchnik sił zbrojnych jest traktowany przez Macierewicza jest skandaliczny

Możemy sobie odpowiedzieć na pytanie, czym zajmował się Antoni Macierewicz przez ostatnie 1,5 roku. Zajmował się czystką w polskiej armii, zajmował się komisją smoleńską i wymyślaniem kolejnych teorii dotyczących tzw. zamach – wiemy, że komisja nic nie ustaliła. Zajmował się absurdalnymi ogłoszeniami typu “mistrale za dolara” (…) Sposób w jaki zwierzchnik sił zbrojnych jest traktowany przez ministra Macierewicza jest skandaliczny. Pokazuje jakąś aberrację w polskim systemie politycznym – zaznaczył Adam Szłapka.