Petru: Mam trochę żal do Schetyny, że zaproponował siebie na premiera, nie konsultując tego ani z PSL-em, ani z Nowoczesną

Petru: Mam trochę żal do Schetyny, że zaproponował siebie na premiera, nie konsultując tego ani z PSL-em, ani z Nowoczesną

Dostałem SMS-a, że takie zaproszenie wpłynęło na dzisiaj. Z naszej strony rozmowy prowadzi Katarzyna Lubnauer, która jest nieobecna w Warszawie. Zaproponujemy spotkanie w pierwszym możliwym terminie – prawdopodobnie w środę – mówił Ryszard Petru na briefingu w Sejmie, odpowiadając na pytanie o konsultacje ws wniosku PO o wotum nieufności. Jak mówił dalej:

„Wiadomo, że ten wniosek jest skazany na porażkę. Czekam na expose Grzegorza Schetyny, bo przecież nie będziemy w ciemno popierać tego wniosku, jeżeli tam będą rzeczy, z którymi fundamentalnie nie możemy się zgodzić. Dla mnie ważne jest, co po wniosku. Żeby pokazać, jakie konkretne działania możemy stosować, żeby nie pokazywać, że nam się PiS nie podoba, ale co konkretnie możemy zrobić, żeby ograniczać to, co robi PiS w Polsce”

Mam trochę żal do Schetyny, że zaproponował siebie na premiera, nie konsultując tego ani z PSL-em, ani z Nowoczesną, nie konsultując również treści expose. To sygnał, który źle wróży przyszłości – dodał lider Nowoczesnej, zapraszając przy okazji na demonstrację 25 marca.

Stwierdził też, że gdyby w wystąpieniu Schetyny była zapowiedź np. skoku na OFE, to Nowoczesnej trudno byłoby poprzeć taki wniosek. Petru przyznał, że „jest cała masa innych możliwości, co najmniej dwie”, zapewniając, że na pewno nie poprze rządu premier Szydło.