Halicki: Oczekujemy od rządu jasnej deklaracji. Intryga ws. Tuska wynika z małostkowości

Klub PO złożył wniosek do marszałka Kuchcińskiego o to, by uzupełnić porządek najbliższego posiedzenia Sejmu i 8 marca przedstawić informacje ws. stanowiska rządu dotyczącego wyboru przewodniczącego RE, w sprawie poparcia dla Donalda Tuska. Uważamy, że Polacy mają prawo wiedzieć, jakie jest stanowisko rządu ws. najwyższego stanowiska w UE – powiedział w Sejmie Jan Grabiec.

Halicki: Czas przeciąć te spekulacje

Czas przeciąć te spekulacje. Bowiem polski kandydat powinien mieć poparcie polskiego rządu. Nie powinno być żadnych wątpliwosci. Ta intryga jest tylko małostkową grą, by osłabić pozycje Polaka. My mieliśmy spotkanie z parlamentarzystami Grupy V4. Jest wielkim zaskoczeniem z ich strony, że nie ma poparcia polskiego rządu dla Tuska. On jest dobrze ocenianym, jest jedynym kandydatem. Ta intryga wynika z małostkowości musi zostać przecięte. Ta sprawa jest zbyt poważna, by tak kompromitować Polskę i marginalizować jej pozycji

Politycy PO nie chcieli komentować milczenia Jacka Saryusza-Wolskiego. Jak mówił Halicki: O wewnętrznych sprawach PO będziemy mówić na zarządzie. Dziś mamy bardzo poważną kwestię związaną z funkcjonowaniem UE jako całości.