2 dziennikarzy na jedną redakcję. Kancelaria Sejmu przedstawia szczegóły zmian pracy mediów w Sejmie

Proponowane zmiany zakładają powołanie Stałych Korespondentów Parlamentarnych. Będzie to najwyższy status relacjonującego prace Sejmu i Senatu, dedykowany osobom o udokumentowanej przeszłości reporterów politycznych, regularnie pracujących w Sejmie – to jedna z najważniejszych zmian, jaką marszałek Sejmu zamierza wprowadzić na początku przyszłego roku.

Stali Korespondenci Parlamentarni otrzymają specjalne przepustki obowiązujące do końca kadencji, gwarantujące nieograniczony dostęp do Centrum Medialnego oraz głównego gmachu Sejmu i Senatu, zgodnie z zarządzeniem. Wyboru dziennikarzy na stałe oddelegowanych do Sejmu dokonywałyby redakcje. Zgodnie z założeniem, każda z nich miałaby możliwość wyznaczenia dwóch takich osób, pracujących na zmiany.

Tym samym potwierdzają się informacje 300POLITYKI z listopada. Pozostali dziennikarze zostaną przeniesieni do Centrum Medialnego do budynku F. Ponadto na parterze w głównym holu powstanie studio telewizyjne przeznaczone do nagrywania rozmów z politykami na siedząco.