Miller: Niech posłowie PO w PE podejmą lobbing na rzecz wyboru socjalisty po Schulzu. Wówczas stanowisko Tuska nie będzie zagrożone

Jak mówił Leszek Miller na konferencji prasowej:

„My uważamy, że Donald Tusk jest w tej chwili jedynym Polakiem, którego nazwisko, dorobek jest powszechnie znany w Europie i na świecie. Jeśli polski rząd starałby się storpedować kandydaturę Tuska na kolejną kadencję, zachowywałby się w sposób niezrozumiały. Ale tez polski rząd nie ma wielkiego wpływu na to, czy Tusk będzie pełnił swój urząd czy nie, bo to wynik roszad wewnątrz instytucji unijnych. Dlatego mamy następującą propozycję, żeby kolejny etap funkcjonowania PE był pod kierownictwem następnego socjalisty. Chodzi o obecnego szefa frakcji socjalistów i socjaldemokratów Gianni Pittelli. Niech zatem posłowie PO w PE podejmą stosowny lobbing na rzecz wyboru po panu Schulzu następnego socjalisty. Wówczas stanowisko Tuska nie będzie zagrożone”

Trzeba się głębiej integrować, a jeżeli chodzi o pytanie wokół czego – wokół strefy euro. Bardzo szkoda, że biorąc pod uwagę obecne nastroje i politykę polskiego rządu, ten temat wydaje się całkowicie zarzucony – stwierdził także były premier.