Szydło: Musimy zdać sprawozdanie z tego, co zrobiliśmy. Poprawić błędy i wyciągnąć wnioski z tego, co się nie udało

To był dobry rok. Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo. Ale to był też rok, który nauczył nas pokory, który pokazał nam, że determinacja i skuteczna realizacja założonego planu, pomimo trudności, przynosi dobre efekty. To był dobry rok, ponieważ po raz pierwszy od wielu lat polski rząd zajął się sprawami zwykłych ludzi, a nie sprawami polityków. To był wreszcie dobry rok, bo udało się nam się zrobić dużo ważnych rzeczy, spraw dla ludzi – mówiła premier Szydło w Łomży. Jak dodała:

„Wprowadziliśmy program Rodzina 500+, dla wielu rodzin to był skok cywilizacyjny. Wiele rodzin dzięki temu programowi może po prostu godnie żyć. Chcemy, żeby rodziny miały szanse na jeszcze większą stabilizację, dlatego uruchomiliśmy program Mieszkanie+. Daliśmy szanse dla ludzi młodych, zdolnych – spada bezrobocie. Seniorzy po 75 roku życia mają darmowe leki, podnieśliśmy minimalną płacę. To te najważniejsze kwestie, o których warto dzisiaj mówić. Bo one dały stabilizacje polskim rodzinom i godne życie. Daliśmy prawo wyboru rodzicom, kiedy ich dzieci mają pójść do szkoły”

„Musimy poprawić błędy, wyciągnąć wnioski z tego, co się nie udało i iść dalej do przodu”

„Wywiązaliśmy się z wielu zobowiązań, ale to dopiero początek drogi i z tego zdajemy sobie sprawę. Teraz przed nami jest ten czas, kiedy musimy przed wami stanąć, zdać relację, sprawozdanie z tego, co zrobiliśmy w ciągu tego roku. Poprawić błędy, wyciągnąć wnioski z tego, co się nie udało zrobić i iść dalej do przodu. Bo Polacy nam zaufali właśnie dlatego, że zdeklarowaliśmy się, że będziemy przede wszystkim myśleli o sprawach zwykłych ludzi”