„Puknijcie się wszyscy w głowę” – Mazurek pytana o słowa Kaczyńskiego dot. aborcji

Na dzisiaj takiego projektu nie ma [dot. aborcji]. Nie wiem, nie wykluczamy niczego. Na pewno na jutro najważniejsze jest to, żeby stworzyć system wsparcia. Natomiast mówienie o tym, że Jarosław Kaczyński będzie jakiekolwiek kobiety do czegokolwiek zmuszał, jest czystym szaleństwem – mówiła Beata Mazurek na briefingu w Sejmie

„Koniec z szaleństwem wokół Jarosława Kaczyńskiego”

„Niektóre media od wielu lat uprawiają czarną propagandę wobec Kaczyńskiego. Nie ma na to zgody. To bardzo przyzwoity i dobry człowiek, trzeba umieć czytać od A do Z to, co mówi, a nie wyłuskiwać tylko dwa zdania i nie robić wojny znów propagandowej, światopoglądowej wokół tematu, który jest tematem ważnym i nie wolno przypisywać mu intencji, których tak naprawdę nie powiedział. Koniec z szaleństwem wokół Jarosława Kaczyńskiego”

„Puknijcie się wszyscy w głowę”

„To woła o pomstę do nieba to, co niektórzy robią. Naprawdę, wy się zastanówcie, co piszecie i co mówicie. Konkluzja wypowiedzi dot. pytania właśnie o nowelizację obecnego prawa brzmi: tutaj przymusu stosować nie można, można zastosować perswazję i to delikatną, bez presji. To gdzie jest zmuszanie kogokolwiek do czegokolwiek? Puknijcie się wszyscy w głowę”

Wcześniej rzeczniczka klubu PiS stwierdziła: – Dzisiaj w Polsce to są aborcje dokonywane na dzieciach z zespołem Downa, które mają prawo być kochane i trzeba się poważnie nad tym zastanowić, czy takie dzieci nie chronić.