bPBK: Byłoby bardzo dobrze, gdyby Tusk wrócił do polskiej polityki. Życzyłbym mu prezydentury

Bronisław Komorowski w „Faktach po faktach” TVN24 był pytany przez Grzegorza Kajdanowicza, czy Donald Tusk może wrócić do polskiej polityki:

„Ja wiem, że chciałby… Jeszcze dwa lata temu czy półtora i oczywiście byłoby bardzo dobrze, gdyby wrócił do polskiej polityki. Równie dobrze z punktu widzenia Polski jest to, aby jak najdłużej i najwyżej piął się w hierarchii w polityce międzynarodowej. Należy uważać, żeby nie stworzyć takiej sytuacji, że jakby go wyciśniemy go tutaj do kraju z instytucji międzynarodowej. Polski interes polega na tym, żebyśmy byli jak najmocniej obecni w polityce międzynarodowej i nie ma polityka wyższej rangi niż Donald Tusk na arenie międzynarodowej”

– To byłoby stratą, gdyby po takiej karierze międzynarodowej nie funkcjonować ani w polityce międzynarodowej, ani krajowej, jeszcze w tym wieku. Donald jest młodym politykiem. Życzyłbym mu oczywiście [prezydentury]. Trzeba będzie jeszcze zobaczyć, jak się będzie kształtowała opinia publiczna w tej kwestii i kto go poprze. To tysiąc wątpliwości, dlatego za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje – dodał były prezydent.