Live

Kukiz do Olejnik: Gdybym nie był wyrozumiały, to by nie było już pana Knapika

Kukiz do Olejnik: Gdybym nie był wyrozumiały, to by nie było już pana Knapika

Wasi redaktorzy w rodzaju panu Knapika sugerują, czy wręcz mówią wprost, że Kukiz ’15 jest w koalicji z PiS-em – mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24. Jak dodał:

„Nie czuję się w opozycji względem PiS-u, tylko jestem w opozycji. Na Boga, jeżeli nie daję wotum zaufania rządowi, jeżeli głosuję przeciwko budżetowi, ustawie o policji, o prokuraturze, RMN, sprzedaży detalicznej, to jaka cholera, kto mi będzie wmawiał takie rzeczy, że ja jestem w jakiejkolwiek koalicjach? Czy jeżeli zobaczę Knapika z chłopakiem wychodzącym z toalety, to mogę myśleć, że on jest w koalicji z tym chłopakiem? Na Boga!”

Gdybym nie był wyrozumiały, to by nie było już pana Knapika – dodał Kukiz.

Kukiz: Macierewicz jest najlepszym ministrem obrony, jakiego kojarzę

Kukiz: Macierewicz jest najlepszym ministrem obrony, jakiego kojarzę

Jak mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24:

„Powiedziałem kiedyś, że minister Macierewicz jest najlepszym ministrem obrony, jakiego kojarzę, od 1989 roku, czy ostatnich lat. Mówię to nie dlatego, że to postać formatu Napoleona, tylko dlatego, że poprzedni ministrowie – odnosiłem przynajmniej takie wrażenie – robili wszystko, żeby rozbroić Polskę. Jestem co do tego przekonany. A to ten minister, który zwraca uwagę na to, że posiadamy w Polsce fabryki broni, że polska armia może z polskiej broni korzystać”

Kukiz: Zastanawiamy się nad wnioskiem o wotum nieufności dla Jackiewicza

Kukiz: Zastanawiamy się nad wnioskiem o wotum nieufności dla Jackiewicza

Wierzę w czyste intencje Jarosława Kaczyńskiego, jeśli chodzi o takie sprawy jak patriotyzm, jak walka z korupcją, jako człowieka. O spółkach skarbu państwa dzisiaj rozmawialiśmy, zastanawialiśmy się, zastanawiamy się jeszcze w klubie nad wotum nieufności dla ministra Jackiewicza – mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24.

Pawlak: Mówienie o nowych traktatach jest ryzykowne. Może się okazać, że Polska zostanie pod drzwiami

Pawlak: Mówienie o nowych traktatach jest ryzykowne. Może się okazać, że Polska zostanie pod drzwiami

– Europa się rozchodzi, Brytyjczycy wyszli, a te kraje, które pozostały w Europie, rozchodzą się, bo teraz, w kontekście tej dyskusji w PE, nie wchodząc w szczegóły, widać, że kraje, które pozostały w UE, zaczynają iść w różnych kierunkach. Mówienie w takiej sytuacji o nowych traktatach jest o tyle ryzykowne, że nowe traktaty mogą napisać Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie. To będą główne kraje, które będą dyktowały i może się okazać, że Polska zostanie pod drzwiami i nie będziemy mogli w tych pracach uczestniczyć w taki sposób, żeby wpływać na kształt traktatów, a sami poprzez działania obecnego rządu wywołujemy ten temat – mówił Waldemar Pawlak w rozmowie „Faktach po faktach” TVN24, dodając, że jest pytanie, kto podpisze ten traktat.

Szydło jutro u Rymanowskiego

Szydło jutro u Rymanowskiego

Gościem Bogdana Rymanowskiego w czwartkowym „Jeden na jeden” w TVN24 będzie premier Beata Szydło. Początek rozmowy o 7:30.

Schetyna krytykuje edukacyjne propozycje z programu PO. „Nie wierzę w takie eksperymenty”

Schetyna krytykuje edukacyjne propozycje z programu PO. „Nie wierzę w takie eksperymenty”

Grzegorz Schetyna w rozmowie z Marcinem Zaborskim w Popołudniowej rozmowie RMF był pytany, jak się podoba mu taka propozycja – likwidacja testu szóstoklasistów, sprawdzanie mocnych i słabych stron uczniów będzie się odbywało w inny sposób, a losowo wybrane 10% szkół będzie organizować sprawdziany:

„Nie wierzę w takie eksperymenty. Nie wierzę w losowe wybieranie szkół. Też jestem wychowany w trochę innym modelu edukacji, bo chodziłem do 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum. Nie mówię, że to był zły system, ale teraz odejście i likwidacja gimnazjów, uderzenie w ten typ szkoły zaszkodzi”

Dopiero po tej wypowiedzi Zaborski ujawnił, że losowanie szkół pochodzi z programu Platformy z 2015 roku. Schetyna stwierdził, że to może być z jakiegoś starego projektu, a następnie dodał:

„No tak, ale nie ma tego projektu na stole. Uważam, że w takich sytuacji dzisiaj to nie jest problem losowego szukania szkół, tylko walki o ochronę gimnazjów i o to, żeby nie likwidować wieluset szkół i nie dopuszczenia do zwolnienia 45 tys. ludzi”

Schetyna: Wniosek o odwołanie Zalewskiej po konsultacjach

Schetyna: Wniosek o odwołanie Zalewskiej po konsultacjach

Jak mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Marcinem Zaborskim w Popołudniowej rozmowie RMF:

„W piątek [minister] ma przygotować, przedstawić założenia projektu ustawy likwidującej gimnazjum. Wtedy, po konsultacji ze środowiskami, samorządami, środowiskami nauczycielskimi będziemy formułować taki wniosek [o wotum zaufania]. Nie można być opozycją dla samej opozycji. Trzeba się odnieść do konkretnego zapisu. Wiemy, że te zapisy są groźne dla systemu edukacji, szkoły. Jesteśmy gotowi, czekamy na założenia i odniesiemy się błyskawicznie”

Schetyna o Piterze: W przyszłym tygodniu sprawa będzie zamknięta

Schetyna o Piterze: W przyszłym tygodniu sprawa będzie zamknięta

Jak mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Marcinem Zaborskim w Popołudniowej rozmowie RMF:

„Rozmawialiśmy. To rzeczywiście jest kwestia, która – jestem przekonany – będzie bardzo szybko wyjaśniona i zamknięta. Przekazałem sygnał, że oczekuje, żeby ta sprawa została załatwiona. Jeżeli ktoś ma dawać dobry przykład, to właśnie parlamentarzyści. Usłyszałam [od Julii Pitery], że sprawa będzie załatwiona. Tylko czeka, na konkrety. Kwestia będzie zamknięta, jeśli chodzi o sprostowanie, a jeżeli nie ma co do tego zgody, to przynajmniej musi być uiszczona kwota, którą zasądził sąd. W przyszłym tygodniu sprawa będzie zamknięta”

Maciej Komorowski po podkomisji smoleńskiej: Nie przedstawiono nam nic nowego

Maciej Komorowski po podkomisji smoleńskiej: Nie przedstawiono nam nic nowego

Jak mówił po spotkaniu z podkomisją smoleńską Maciej Komorowski, syn zmarłego w katastrofie wiceszefa MON Stanisława Komorowskiego:

„Nic nowego nam nie przedstawiono. To było spotkanie, które przedstawiło przebieg prac komisji, co dotychczas zrobili, na jakich materiałach bazują, jakie mają plany. Nic konkretnego z tego jeszcze nie wynika. Jutro mamy się dowiedzieć o jakiś konkretnych faktach, wydarzeniach, które mają zmienić, pokazać nam nowe oblicze tej sytuacji. Padł taki wątek, że była wada fabryczna, ale to jest zbyt ogólnikowe słowo”

Walentynowicz po spotkaniu z podkomisją smoleńską: Skala nieprawidłowości poprzedników jest porażająca

Walentynowicz po spotkaniu z podkomisją smoleńską: Skala nieprawidłowości poprzedników jest porażająca

Jak mówił po spotkaniu rodzin z podkomisją smoleńską Piotr Walentynowicz:

„Na spotkaniu zaprezentowano metodologię i systemologię z zakresu prac, których podkomisja się podjęła, żeby wytłumaczyć, w jaki sposób to postępuje. Dowiedzieliśmy się rzeczy, których generalnie ludzie, którzy się tym interesowali od samego początku, no to mieliśmy o nich pojęcie. Jedynie teraz, na podstawie dokumentów, które były ukrywane przed wszystkimi, poznaliśmy skalę tych uchybień, nieprawidłowości, która jest wręcz przerażająca. Na przykład naprowadzano samolot, pilotom podane pozycję o 8 kilometrów zakłamaną. Skala tego jest przerażająca”

Jak dodawał:

„Ustalenia komisji Millera jest takim dokumentem, który można wyrzucić do śmieci, ponieważ wiele aspektów, które mają ważny wpływ na przebieg katastrofy w ogóle nie uwzględniono. Niewłaściwym zachowaniem był dokument podpisany z Tuskiem, Arabskim i Sikorskim, który nadaje prawo stronie rosyjskiej trzymać materiał dowodowy tak długo, jak będą prowadzili postępowanie procesowe jakiekolwiek”

KOD odwołuje wybory regionalne. Wyniki tych, które już zostały przeprowadzone są „tymczasowe”

KOD odwołuje wybory regionalne. Wyniki tych, które już zostały przeprowadzone są „tymczasowe”

KOD w komunikacie odwołał kolejne planowane wybory regionalne. Wyniki tych, które zostały już przeprowadzone w Pomorskim, Opolskim, Kujawsko-Pomorskim i Świętokrzyskim są uznane za „tymczasowe”:

„W pozostałych regionach, do tego czasu, przedłużone zostaną pełnomocnictwa koordynatorów regionalnych. W tym czasie będziemy pracować nad przygotowaniem nie budzących wątpliwości procedur wyborczych w Stowarzyszeniu KOD. Ponieważ każdego tygodnia przybywa nam kilkuset członków, odroczenie wyboru władz w całej Polsce pozwoli na bardziej masowy udział w tych demokratycznych procedurach. Dla uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości, do momentu wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego nowego statutu, stowarzyszenie działa w oparciu o statut z grudnia 2015. Nie jesteśmy partią polityczną, nie zabiegamy o poparcie i o głosy. Wierzymy, że w obszarze przestrzegania prawa nie ma miejsca na kompromisy. Może właśnie dlatego jest nam łatwiej przyznać się, że działając w dobrej wierze, a jednocześnie pod presją czasu, powstały niejasności formalne i proceduralne”

Cały komunikat Zarządu Głównego KOD:

Schreiber: Rezolucja nie ma znaczenia, unia ma większe problemy niż stan demokracji w Polsce

Schreiber: Rezolucja nie ma znaczenia, UE ma większe problemy niż stan demokracji w Polsce

Jak mówił w Sejmie Łukasz Schreiber z Prawa i Sprawiedliwości:

„My na to patrzymy bez większych emocji, bo ta rezolucja nie ma większego znaczenia. Ale patrzymy na to przede wszystkim z ubolewaniem, bo dziś faktycznie jest o czym debatować w Parlamencie Europejskim, Komisja Europejska ma problemy do rozwiązania i wśród tych najważniejszych trzeba wymienić kryzys przywództwa w unii, kryzys w strefie euro, kryzys związany z Brexitem, sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej, problem islamskich imigrantów. To są rzeczywiste i realne problemy. Jeżeli ktoś uważa, że dziś największym problemem jest stan demokracji w Polsce, to znaczy, że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. Trudno to [co działo się w PE] nazwać debatą, to były raczej oświadczenia liderów frakcji, nie było interakcji. Część polityków opozycji domaga się przyjęcia rezolucji, szkodząc w ten sposób Polsce”