Live

Jutro Szydło spotka się z prezydentami miast i wojewodami ws. programu 500+

Jutro Szydło spotka się z prezydentami miast i wojewodami ws. programu 500+

W poniedziałek o 13:00 w KPRM premier Beata Szydło spotka się z prezydentami miast i wojewodami w sprawie uruchomienia wypłat w ramach programu „Rodzina 500 plus”.

Kukiz o sporze wokół TK: Jeśli politycy nie potrafią się dogadać, to niech wypowie się naród w referendum

Kukiz o sporze wokół TK: Jeśli politycy nie potrafią się dogadać, to niech wypowie się naród w referendum

Jak mówił w „Dziś Wieczorem” TVP Info:

„Jeśli politycy nie będą potrafić się dogadać między sobą, to wówczas niech się naród wypowie w referendum. Dla mnie to byłoby idealnie, by to Sąd Najwyższy – tak, jak w USA – pełniłby funkcję TK. Ale wiadomo, w jakim stanie jest polskie sądownictwo. My dajemy propozycję natychmiastowego wyjścia z tego klinczu TK. Inna sprawa, że to, co dzieje się wokół TK pokazuje, że Konstytucja nie jest dostosowana do dzisiejszych czasów”

Kukiz skrytykował też propozycję Kazimierza Michała Ujazdowskiego:

„To żadna propozycja. Problem sędziów TK polega na tym, że są nadawani z nadań partyjnych. Ta słynna zasada TKM, która pojawia się np. w spółkach skarbu państwa. My mamy do czynienia z węzłem gordyjskim. To trzeba przeciąć”

Jutro rząd zaprezentuje projekt ustawy stoczniowej

Jutro rząd zaprezentuje projekt ustawy stoczniowej

Jutro w Szczecinie kierownictwo Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprezentuje projekt tzw. ustawy stoczniowej, czyli projekt ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego i produkcji komplementarnej.

Obecni będą m.in. Marek Gróbarczyk, szef resortu, Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ oraz Paweł Szałamacha. Konferencja rozpocznie się o 11:00 w świetlicy na terenie byłej stoczni szczecińskiej, przy ul. Antosiewicza.

Jeszcze w tym tygodniu – w środę o 11:30 – projekt zostanie przedstawiony na Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

IPN bada rzekome zobowiązanie sekretarza generalnego PO do współpracy z SB. Poseł zaprzecza

IPN bada rzekome zobowiązanie sek. gen. PO do współpracy z SB. Poseł zaprzecza

Pion śledczy delegatury koszalińskiej IPN bada sprawę rzekomego zobowiązania do współpracy z SB koszalińskiego posła PO Stanisława Gawłowskiego – informuje „Rzeczpospolita” w wydaniu internetowym. Jak pisze dalej gazeta:

„Ksero zobowiązania do współpracy posła Stanisława Gawłowskiego z komunistycznymi służbami z 1988 r. zostało znalezione w domu pod Koszalinem. Co ciekawe o tym, że może tam się znajdować IPN powiadomił dyrektor szczecińskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego”

Tę informację potwierdził w komunikacie IPN: – Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie ukrywania od bliżej nieokreślonego czasu do 2016 r. w miejscowości Dęborogi, gmina Manowo, oraz w Koszalinie przez Jana M. oraz Urszulę R. dokumentów archiwalnych w postaci kserokopii pisemnego zobowiązania do współpracy z byłymi służbami specjalnymi PRL podpisanego przez Stanisława G.

Sam Gawłowski – który od niedawna jest sekretarzem generalnym PO – twardo zaprzecza i sugeruje, że to nagonka polityczna. – Jeśli ABW rzeczywiście wystąpiła do IPN w tym temacie, a sprawa dotyczy mnie, to będę żądał szczegółowych wyjaśnień. To wygląda na nagonkę polityczną – stwierdził poseł PO w rozmowie z „Kurierem Szczecińskim”.

Gawłowski zaznaczył jednocześnie, że nie podpisywał niczego i nie współpracował ze służbami specjalnymi PRL-u.

Tyszka o rozwiązaniu konfliktu wokół TK: Trzeba wycofać się z tego partyjniackiego zacietrzewienia

Tyszka o rozwiązaniu konfliktu wokół TK: Trzeba wycofać się z tego partyjniackiego zacietrzewienia

Jak mówił w „Kawie na ławę” TVN24 Stanisław Tyszka:

„Konstytucje złamał też Trybunał Konstytucyjny. Trzeba jak najszybciej zakończyć ten klincz TK. Trzeba orzeczenie opublikować, nie można eskalować tego w nieskończoność. My przewidywaliśmy, jak będzie narastał ten konflikt. Trzeba wycofać się z tego partyjnieckiego zacietrzewienia. To nie wynika z siły, ale ze słabości. Rząd powinien być gotowy na publikację orzeczenia w ramach całościowego kompromisu. Z jednej strony rząd zobowiązuje się do publikacji orzeczenia, opozycja powinna zgodzić się na zmianę konstytucji”