Trzaskowski: Waszczykowski ciągle strzela sobie w stopę, Polski na świecie nie traktuje się poważnie

Jak mówił dziś Rafał Trzaskowski w Sejmie o prowadzeniu polityki zagranicznej przez PiS w kontekście Komisji Weneckiej i jej opinii:

„Minister Waszczykowski sugeruje, że być może za przeciekiem [do „GW] stoi sama Komisja Wenecka. To jest żałosna próba odwrócenia uwagi od problemu, czyli tego, jak ta opinia Komisji Weneckiej będzie wyglądała. A zapowiada się, że ona będzie druzgocąca dla rządu PiS”

Jak dodawał były minister ds. europejskich:

„Minister Waszczykowski najpierw sam wystąpił o tę opinię, a potem wielu polityków PiS stwierdziło, że do tej opinii się nie będą stosować. To powoduje, że prestiż i wiarygodność Polski zostaną obniżone. Obawiam się, że mało kto Polskę będzie traktował poważnie”

Trzaskowski stwierdził też:

„PiS-owi wydaje się, że za pomocą listów da się prowadzić politykę zagraniczną. Rząd wysyła obraźliwe listy do członków Komisji Wenckiej, do senatorów amerykańskich. Minister Waszczykowski ciągle strzela sobie w stopę. Ja się z tego nie cieszę, bo po 8 latach budowania wiarygodności Polski, teraz wszyscy zastanawiają się, czy polską dyplomację należy traktować poważnie”