Live

Macierewicz: Zmarnowano 24 lata, kształtowano naród w oszustwie dotyczącym Wałęsy i nie tylko

Macierewicz: Zmarnowano 24 lata, kształtowano polski naród w oszustwie dotyczącym Wałęsy i nie tylko

Jak mówił Antoni Macierewicz w odpowiedzi na pytanie co czuje, co myśli o sprawie Lecha Wałęsy:

„To pytanie należałoby skierować do takich ludzi jak Władysław Frasyniuk, jak Monika Olejnik, jak Adam Michnik, który wylewali pomyje na Jana Olszewskiego, na Piotra Majewskiego, także na mnie, realizowałem uchwałę lustracyjną. My mówiliśmy prawdę”

Jak dodał:

„Nie czuje satysfakcji, ani porażki. Czuje żal, że tak wielu publicystów, tak wiele mediów, tak wielu pseudoautorytwtów doprowadziło do tego, że zmarnowano 24 lata, że przez 24 lata kształtowano polski naród, społeczeństwo w oszustwie dotyczącej współpracy – nie tylko Lecha Wałęsy. Że zablokowano lustrację i uniemożliwiono przemiany społeczno-gospodarcze. Te przemiany miały wydobyć z marginesu ludzi zepchniętych przez nową klasę pseudoopozycjonistów i ludzi wywodzących się z dawnego aparatu”

Macierewicz: Obrońcy Wałęsy używają go do obrony własnych interesów materialnych

Macierewicz: Obrońcy Wałęsy używają go do obrony własnych interesów materialnych

Jak mówił w „Dziś Wieczorem” TVP Info: Antoni Macierewicz:

„Teraz używają Lecha Wałęsy do obrony własnych interesów materialnych. O to chodzi w całej sprawie. Więcej wspólnego z Solidarnością miał Jan Olszewski niż osoby, które [są obrońcami Lecha Wałęsy]. Przywrócimy proporcje, przypomnijmy kto naprawdę co robił w tamtym czasie. Przez ostatnie 24 lata byli ludzi, którzy wspierali system niesprawiedliwości społecznej, który spychał olbrzymie rzesze ludzi [na margines]. Robotnicy pytali się: dlaczego po latach naszej walki ci sami aparatczycy rządzą Polską. System niesprawiedliwości społecznej był oparty na fałszu i kłamstwie, którego elementem był fałsz wokół Lecha Wałęsy”

Macierewicz: Nie będzie legendy Lecha Wałęsy, odejdzie w przeszłość

Macierewicz: Nie będzie legendy Lecha Wałęsy, odejdzie w przeszłość

Jak mówił Antoni Macierewicz w „Dziś Wieczorem” TVP Info:

„Wykreowano mitologię, która sprawiła, że ludzie przyjmowali [pewną wersję rzeczywistości]. Zaczniecie w tym studiu mówić prawdę, to ona do ludzi dotrze. Nawet dziś, po tym 24-letnim praniu mózgu 37% ma jasność co do roli Lecha Wałęsy, ma też jasność co do roli tej pseudoelity budującej kariery na kłamstwie. Nie będzie legendy Lecha Wałęsy, odejdzie w przeszłość tak jak na to zasłużył”

Czarzasty: W sobotę ogłoszono śmierć Twojego Ruchu i Zjednoczonej Lewicy

Czarzasty: W sobotę ogłoszono śmierć Twojego Ruchu i Zjednoczonej Lewicy

Jak pisze w swoim felietonie dla Dziennika Trybuna Włodzimierz Czarzasty o stowarzyszeniu Inicjatywa Polska:

„Ponieważ rzeczy należy nazywać po imieniu, to trzeba też przy okazji powiedzieć, że wraz z inauguracją Inicjatywy Polskiej na pewno kończy się epoka Twojego Ruchu i Zjednoczonej Lewicy. Barbara Nowacka jest współprzewodniczącą tej partii, jest jej niekwestionowaną liderką, o czym świadczą chociażby wyniki wyborów, jakie uzyskał Palikot w Lublinie i Barbara Nowacka w Warszawie – ona wygrała je z nim stosunkiem głosów 75,8 tys. do 15,1 tys. Jeżeli więc Barbara Nowacka szuka nowego związku, to znaczy, że tak naprawdę ogłoszono w sobotę śmierć Twojego Ruchu i Zjednoczonej Lewicy”

Kosiniak-Kamysz o wyborach uzupełniających 6 marca: Mam nadzieję, że wyborcy pokażą PiS żółtą kartkę

Kosiniak-Kamysz o wyborach uzupełniających 6 marca: Mam nadzieję, że wyborcy pokażą żółtą kartkę PiS

Jak powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz o wyborach uzupełniających do Senatu 6 marca:

„Mam nadzieje, że 6 marca mieszkańcy Łomży, Suwałk, Augustowa pokażą żółtą kartkę PiS, zagłosują na kandydata PSL, popieranego przez PO, Nowoczesną i środowiska społeczne, obywatelskie. Że kandydatka, która była za słaba na Warszawę nie osiągnie tam sukcesu. To są bardzo ważne wybory, pokażcie swój sprzeciw tym zmianom, które wychodzą na gorsze w Polsce. Zmiana nie zawsze musi być lepsze, ta nie jest”

Jak mówił wcześniej: „Ta dobra zmiana najlepiej została doceniona w Radomsku”

Szydło o 100 dniach rządu: Daliśmy radę i damy radę w następnych miesiącach. Umówiliśmy się z wyborcami na 4 lata

Szydło o 100 dniach rządu: Daliśmy radę i damy radę w następnych miesiącach. Umówiliśmy się z wyborcami na 4 lata

Jak mówiła premier Beata Szydło na konferencji przed elektrownią w Jaworznie:

„Myśmy konsekwentnie realizowali to, założyliśmy i oczywiście to nie tak, że było łatwo. Bo tak naprawdę nam tych 100 dni nie dano. Jeżeli państwo przyjrzycie się i obiektywnie spojrzycie na to, w jakich warunkach rząd musiał funkcjonować przez ten pierwszy okres, to mieliśmy do pokonania różnego rodzaju ataki, które były skoncentrowane na dyskredytowaniu rządu, a nie na jakiejś dyskusji merytorycznej. Ale jeżeli miałabym podsumować jednym zdaniem: tak, jak szliśmy do wyborów pod hasłem „damy radę”, to daliśmy radę i damy radę w następnych miesiącach. Nie jest istotne, czy to 100, 200 czy 300 dni. Naszym obowiązkiem jest realizować program, który zadeklarowaliśmy, że przeprowadzimy. Umówiliśmy się z wyborcami na 4 lata i będziemy konsekwentnie w tym, co podjęliśmy”

Szydło: Będzie podsumowanie 100 dni. Zaprezentujemy wszystkie działania, które będą podejmowane

Szydło: Będzie podsumowanie 100 dni. Zaprezentujemy wszystkie działania, które były podejmowane

Jak mówiła premier Beata Szydło na konferencji przed elektrownią w Jaworznie:

„Podsumowania pracy są niezwykle ważne i będę konsekwentnie informować Polaków o tym, jakie są efekty pracy rządu. Czy to 100 dni, czy jakaś inna umowna data, którą sobie ustalimy, to rzecz wtórna. Najważniejsze jest to, żeby realizować program, który został przyjęty przez nas i takie spotkanie jak dzisiejsze jest dla mnie o wiele ważniejsze niż to, żeby wygłosić jakieś spektakularne wystąpienie z okazji 100 dni. Oczywiście podsumowanie będzie, zaprezentujemy wszystkie działania, które były podejmowane, ale nie to jest najistotniejsze. Najistotniejsze jest to, żeby realnie działać i wprowadzać te zmiany, na które czekają Polacy. Cieszę się, że udało nam się wprowadzić program Rodzina 500+”

„Warto, by Polacy usłyszeli, dlaczego poprzednia ekipa przez 8 lat nie zrobiła niczego w branży górniczej”

„Przedstawimy również ocenę, jaką zastaliśmy w poszczególnych resortach. Zawsze jest tak, że jest ciągłość władzy i w państwie każda kolejna władza przejmuje zadania po poprzednikach. Są podejmowane wtedy decyzje, czy pewne działania są kontynuowane, czy wprowadzamy nowe. Ale też warto powiedzieć, jaki stan zastaliśmy, żeby Polacy mieli świadomość i wiedzieli, co można zrobić, jakie były zagrożenia czy też w jaki sposób rządzono Polską. Warto, by Polacy usłyszeli, dlaczego poprzednia ekipa przez 8 lat nie zrobiła niczego w branży górniczej, dlaczego nie dbano o górnictwo. Dlaczego pozwolono na tym, by polskie górnictwo znalazło się w tak trudnej sytuacji. To pytania, na które obywatele powinni znać odpowiedź. Poprzednia ekipa powinna była się rozliczyć. Niestety nie zrobiła tego, więc my będziemy starali się przedstawić naszą ocenę sytuacji”

Szydło: Dla nas priorytetowymi sprawami jest to, co wiąże się z tworzeniem nowych miejsc pracy

Szydło: Dla nas priorytetowymi sprawami jest to, co wiąże się z tworzeniem nowych miejsc pracy

Jak mówiła premier Beata Szydło na konferencji przed elektrownią w Jaworznie:

„Będziemy rozmawiali z prezesem i zarządem Tauronu o przyszłości spółki, o planach inwestycyjnych. Jesteśmy na budowie nowego bloku. Wspaniała inwestycja, która mieści się w ramach programu, który realizuje rząd – wzmocnienia polskiej gospodarki, reindustrializacji, ale też bardzo ważna kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Będziemy rozmawiali, jakie możliwości daje ta inwestycja. Co trzeba zrobić, żeby Tauron był jedną z flagowych spółek energetycznych Polski. To nowe miejsca pracy, to praca dla regionu, ale również dobra przyszłość dla polskiej gospodarki. Takie tematy gospodarcze, związane z rozwojem przemysłu, reindustrializacji, mieszczą się w programie rozwoju, który został przez rząd przyjęty i który będziemy konsekwentnie realizowali”

„Szybszy rozwój Polski to również szansa na to, żeby z tego rozwoju korzystali wszyscy polscy obywatele”

„Dla nas priorytetowymi sprawami jest to, co wiąże się z tworzeniem nowych miejsc pracy, z rozwojem regionu. Tutaj, na Śląsku, energetyka i górnictwo to te 2 filary, które muszą wspólnie być wzmacniane po to, żebyśmy mogli mówić również w kontekście rozwoju całej polskiej gospodarki, o sinym, szybszym rozwoju Polski, bo szybszy rozwój Polski to również szansa na to, żeby z tego rozwoju korzystali wszyscy polscy obywatele. Zależy nam na tym, aby polska gospodarka była konkurencyjna, żeby polskie firmy mogły konkurować na rynkach światowych i żeby pokonać pułapkę średniego rozwoju”

Schetyna: Rząd walczy w kraju, a w Brukseli jest cichy i spokojny

Schetyna: Rząd walczy w kraju, a w Brukseli jest cichy i spokojny

Jak mówił Grzegorz Schetyna w „Salonie politycznym Trójki” w rozmowie z Beatą Michniewicz:

„Nie zgadzam się z Ryszardem Petru. Rząd próbował walczyć, ale rząd walczy w kraju w sprawach zagranicznych i międzynarodowych. Demonstruje twardą i nieprzejednaną postawą w kraju, natomiast kiedy wyjeżdża do Brukseli czy do stolic europejskich, to jest bardzo cichy, spokojny i tak naprawdę przyjmuje wszystko z dobrodziejstwem inwentarza. Tu jest taka sama sytuacja. Było dużo frazeologii, opowieści, potrząsania szabelką, a potem grzecznie na wszystko się zgodzono”

Schetyna: Wolałbym, żeby IPN nie wpisywał się w polityczne zamówienie

Schetyna: Wolałbym, żeby IPN nie wpisywał się w polityczne zamówienie

Jak mówił Grzegorz Schetyna w „Salonie politycznym Trójki” w rozmowie z Beatą Michniewicz:

„Jestem zdumiony i nie spodziewałem się, że IPN będzie tak wpisywał się w walkę polityczną. Ogromne emocje, które dzisiaj i przez te następne dni będą nam towarzyszyć. Uważałem i taka jest rola IPN, żeby być instytutem naukowym, który daje gwarancje rzetelności prezentowania tych materiałów. Oczekiwałbym od prezesa IPN tego, żeby najpierw zbadać autentyczność i wiarygodność tego, co znalazło się w zasobach instytutu”

„Jesteśmy częścią teatru absurdu”

„Wolałbym, żeby IPN nie wpisywał się w takie polityczne zamówienie. Proszę zobaczyć, czego jesteśmy świadkami. Wszyscy odliczają minuty do godziny 12:00. To i dzisiaj i jutro to będzie najważniejsza informacja dnia. To przykrywa wszystko. Nic innego się dzisiaj w Polsce nie liczy, łącznie ze 100 dniami rządu, bo najważniejsza jest ekspozycja teczek. Jesteśmy częścią jakiegoś teatru absurdu”

– IPN nie powinien stać się zakładnikiem politycznej ekscytacji, politycznego zamówienia ze strony partii rządzącej i taki mam apel do prezesa Kamińskiego, żeby zawsze orientował się i żeby zawsze pamiętał o tym, do czego został powołany IPN i czemu ma służyć praca jego prezesa – stwierdził przewodniczący PO.

Szymański o piątkowych negocjacjach: Były momenty, gdy miałem wątpliwości, czy to ma sens

Szymański o piątkowych negocjacjach: Były momenty, gdy miałem wątpliwości, czy to ma sens

Jak mówił Konrad Szymański w „Polityce przy kawie” o tym, czy miał wątpliwości w trakcie piątkowych negocjacji:

„Były momenty, gdy miałem wątpliwości czy to ma sens. Drugi dzień szczytu w zasadzie się nie odbył, liderzy spotkali się na kolacji wieczorem. Przez cały dzień odbywały się rozmowy bilateralne, premier Szydło odrzucała kolejne warianty kompromisu, które nie były satysfakcjonujące. I cały czas było realne, że zostaniemy tam na weekend, chociaż rano wiele osób się tylko z tego śmiało. Ten szczyt – jak dziś czytałem gazety europejskie – jest wszędzie czytany w bardzo rożny sposób. To naturalne”

Schetyna: Jutro podsumujemy 100 dni rządu PiS

Schetyna: Jutro podsumujemy 100 dni rządu PiS

– Jutro będziemy podsumować 100 dni rządu – zapowiedział Grzegorz Schetyna w „Salonie politycznym Trójki” w rozmowie z Beatą Michniewicz:

„Będziemy mówić o zapowiedziach, porównywać zapowiedzi do tego, co dostarczył rząd PiS, jak bardzo Polacy mogą czuć się zawiedzeni, oszukani przez ten rząd”

Jako przykład Schetyna podał program 500+, z którego – według polityka PO – zostało wykluczone 3 miliony dzieci.

Przewodniczący PO mówił też o wniosku o wotum nieufności wobec ministra Błaszczaka:

„Jeżeli odpowiedzi nie będzie, to oczywiście położymy taki wniosek. Jeżeli nie będzie dymisji, jeżeli premier Szydło dalej będzie mówić, że to wybitny minister i ma wielkie osiągnięcia, to chcę powiedzieć, że to, co dzieje się w polityce i nadzorze na służbami, to co jest częścią złej aktywności ministra Błaszczaka, będzie skutkować wnioskiem o wotum nieufności”