Trzaskowski do PiS: Większość kapitału będziecie musieli zużyć do tego, żeby tłumaczyć się z łamania Konstytucji

Jak mówił Rafał Trzaskowski w czasie sejmowej debaty nt. polskiej polityki zagranicznej:

„Nie było już mowy o stawaniu z kolan, przebudowie polskiej polityki zagranicznej. Pan minister nie dezawuował poprzednich rządów – tak, jak się to zdarzało. Dobór priorytetów był właściwy – zapewnienie Polakom bezpieczeństwa”

„Polska została relegowana na margines integracji”

„Głównym pytaniem, jakie mi się nazywa, to pytanie o wiarygodność tych słów. W przeciągu 3 miesięcy Polska z pierwszej ligi została relegowana na margines integracji, co nas nie cieszy. Wystąpienie naszych przedstawicieli w PE były witane z największym entuzjazmem przez najgorszych eurosceptyków (…) Podzielam diagnozę pana ministra, że UE jest w kryzysie. Dlatego właśnie trzeba poszukiwać sojuszników”

„Dużo pohukiwania, a potem dyletantyzm”

„Pamiętam, co się działo w latach 2005-2007. Dużo pohukiwania, a potem dyletantyzm i słabe wykonanie jakiejkolwiek polityki. Pamiętam, jak negocjowaliście traktat lizboński i dzisiaj się dziwicie, że polityka migracyjna wygląda inaczej, że KE nabrała politycznego charakteru. Tak, jakbyście nie widzieli, co negocjowaliście”

„Większość kapitału będziecie musieli zużyć do tego, żeby tłumaczyć się z łamania Konstytucji”

„Podejdziemy do waszych rządów spokojnie i merytorycznie. Martwimy się, że większość kapitału będziecie musieli zużyć do tego, żeby tłumaczyć się z łamania Konstytucji i prawa. Będziemy się przyglądać temu, co robicie. Pod tym kątem będziemy was oceniać”