Raport: #KOD najpopularniejszym hashtagiem na TT w grudniu, Petru najczęściej wspominanym profilem

Najnowsza edycja raportu Sotrender o trendach na polskim Twitterze pokazuje, że najpopualrniejszym hashtagiem w grudniu – nie tylko politycznym, ale i ogólnym – był #KOD. Jak piszą autorzy raportu:

„Na Twitterze polityka zawsze jest popularnym tematem, jednak tak jednostronnego miesiąca nie obserwowaliśmy od majowych wyborów prezydenckich. Trzy najpopularniejsze hashtagi miesiąca to #KOD, #PiS i #TK. Warto zauważyć, że polityka dominowała na przestrzeni całego miesiąca, a nie tylko kilku dni. Bardzo wyraźnie widać to w najczęściej używanych hashtagach każdego grudniowego dnia. Tylko sześć dni nie było zdominowanych przez politykę. Wśród nich 9 grudnia – dzień ogłoszenia koncertu Justina Biebera w Polsce”.

Był to też dobry miesiąc dla Ryszarda Petru. Jego konto było najczęściej wspominanym i najbardziej angażującym profilem wśród polityków. Lider Nowoczesnej wyprzedził m.in. prezydenta Dudę.

sotrender2

Wśród 5 najpopularniejszych tweetów polityków jest m.in. wpis wicepremiera Gowina o libido i życzenia świąteczne prezydenta. tweety1