Szefernaker i Pomaska wśród 100 najciekawszych liderów Europy Środkowej New Europe 100

Paweł Szefernaker i Agnieszka Pomaska znaleźli się na corocznej liście 100 innowatorów Europy Środkowej i Wschodniej – New Europe 100. Listę ogłasza Fundusz Wyszehradzki, we współpracy z Financial Times oraz kilkudziesięcioma instytucjami z Europy Środkowej i Wschodniej – m.in. German Marshall Fund of the US, Instytut Lecha Wałęsy, Global Lithuanian Leaders, Sofia Platform.

Właśnie te osoby i ich idee nadają lub będą nadawać kierunek zmianom na świecie – tak o idei nagród piszą ich organizatorzy.

Agnieszka Pomaska została nagrodzona za wkład w uchwalenie w poprzedniej kadencji ustawy o innowacyjności, wspierającej start-upy oraz [prace nad programem wyborczym PO w sprawach młodych i innowacji.

Z kolei, Paweł Szefernaker został nagrodzony za bycie adwokatem nowych technologii i wprowadzenie przełomu technologicznego do działania i obu zwycięskich kampanii PiS oraz skutecznego odwołania się do młodego pokolenia i jego potrzeb.

Wśrod 100 najciekawszych liderów „nowej Europy” jest 27 Polaków. Wśród  nich nagrodzono m.in. twórców taniej metody wykrywania Eboli i robota rehabilitacyjnego.

Wśród polityków regionu nagrodzeni zostali m.in. prezydent Estonii, bułgarska europosłanka Eva Paunowa oraz czeski minister ds. europejskich.