Neumann: Musimy odbudować poczucie więzi, każdy musi czuć, że należy do wielkiej rodziny PO

– Należy odbudować poczucie więzi w partii, by każdy czuł, że należy do wielkiej rodziny Platformy Obywatelskiej – mówił w radiowej Jedynce Sławomir Neumann.

Jak dodawał nowy szef klubu PO:

„PO jest dziś partią opozycyjną. Jeśli będą ze strony rządzących wychodzić szkodliwe projekty, które będą zamachem na wolność, to Platforma będzie głośno krzyczeć i będzie twardą opozycją. Niezależnie, czy będzie miała twarz Ewy Kopacz, czy innego lidera z Platformy. Dzisiaj się boję zapowiedzi PiS, które nie są budujące, które idą na konfrontację. Podchodzę do nich bardzo sceptycznie. Pierwsze propozycje nie są tymi, które nas uspokajają. Istnieje wielkie niebezpieczeństwo związane z chęcią przejęcia przez PiS kontroli nad służbami specjalnymi. PiS chce wyrzucić PSL z tej komisji, chce absolutnie przejąć tę komisję. Służby powinny mieć cywilną kontrolę, także ze strony parlamentu”

Pytany o wybory szefa PO, Neumann odpowiedział:

„Zobaczymy, kto się zgłosi, swoje kandydatury można zgłaszać do końca listopada. Może być więcej kandydatów. Wybory odbędą się w styczniu”

Polityk udał się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie wszyscy szefowie klubów parlamentarnych wezmą udział w uroczystości desygnowania Beaty Szydło na urząd premiera.