„Dobro i prawda wymagają naszej codziennej troski i odwagi” — Świąteczne życzenia od Morawieckiego
NEWS
12/11/2015
12:04
Kopacz po sporze z Halickim przegrywa głosowanie proceduralne ws. przesunięcia wyboru szefa klubu
Kopacz po sporze z Halickim przegrywa głosowanie proceduralne ws. przesunięcia wyboru szefa klubu
Ewa Kopacz przegrała pierwsze głosowanie proceduralne na klubie - słyszymy od naszych informatorów z klubu PO. Odchodząca premier chciała, by najpierw odbyło się głosowanie nad wyborem kandydatów na wicemarszałka, czemu przeciwny był Andrzej Halicki, który domagał się w pierwszej kolejności wyboru szefa klubu. I to jego wniosek spotkał się z poparciem większości członków klubu PO, wcześniej trwał spór na ten temat.
Jak słyszymy, kandydaturę Kopacz na szefa klubu zgłosił Tomasz Siemoniak, kandydaturę Sławomira Neumanna zgłosił zaś Stanisław Gawłowski.
Odbyło się również głosowanie ws. 9-osobowego składu komisji skrutacyjnej, której przewodniczącym - jak się dowiadujemy - został Michał Szczerba.
live
13 godz.
18 godz.
Polityczny plan środy: Nawrocki na granicy polsko-białoruskiej, Kosiniak z żołnierzami
2 dni
Nowacka: To dla nas największe wyzwanie, żeby młody człowiek nie marzył o byciu influencerem, instagramerem, ale nauczycielką, nauczycielem
2 dni
Nowacka: Do 2027 r. doprowadzimy do tego, żeby pensje nauczycieli były powiązane ze wskaźnikami gospodarczymi
2 dni
Nowacka: Myślę, że wszyscy widzą, że nie jest drogo, że niektóre ceny spadają
2 dni
Nowacka: W PiS są ekspertami od drogich Świąt. Próbują robić nerwową historię, bo cóż innego pozostało
2 dni
Rząd przedłoży identyczną ustawę ws. opłaty cukrowej? Domański ujawnia
2 dni
Domański: Politycy PiS-u są często zupełnie odklejeni od rzeczywistości
2 dni
Szłapka o sporze na linii rząd-prezydent: Niestety otoczenia prezydenta lub on sam uznał, że polityka musi wygrać
2 dni
„Trzy kategorie sędziów” — Żurek o szczegółach tzw. ustawy praworządnościowej
polecane
Domański: Chyba nie ma wątpliwości, że Kaczyński jest odklejony od rzeczywistości
polecane
"W takim stroju jeszcze nikt nie widział prezydenta". Nawrocki publikuje nagranie
polecane
"Bez nich by mnie tutaj nie było". Tusk składa życzenia współpracownikom
polecane
"Moment, w którym politykę i spory wyrzucamy za drzwi". Życzenia marszałka
polecane
"Dobry dzień dla wymiaru sprawiedliwości". Żurek o przyjęciu przez rząd ustaw
polecane
„Ustawy pełne nadziei”. Tusk o projektach dot. sądownictwa
polecane