Szczerski: Wszczynanie wojny polsko-polskiej wobec prezydenta już raz przyniosło bardzo złe efekty

– Byłem przy wszystkich rozmowach, wiem, o czym była mowa. Powoli do przodu popychamy zadanie, które pan prezydent Duda sobie postawił: podnoszenie rangi Polski w Europie i na świecie. W tym wszystkim nie pomaga wszczynanie wojny polsko-polskiej. Rząd robi to zwłaszcza przez wiceministra spraw zagranicznych. W dniu, w którym prezydent Duda zaczyna wizytę u naszych sąsiadów. Wiceminister zaatakował prezydenta. To jest nieodpowiedzialne. Tak nie powinno być – mówił w Radiu Zet Krzysztof Szczerski.

Jak dodawał prezydencki minister: – Wszczynanie wojny polsko-polskiej przez rząd wobec prezydenta już raz przyniosło bardzo złe efekty. Wolałbym, żeby polski rząd dzisiaj reprezentował polski punkt widzenia, a nie cieszył się z tego, że ktoś ma inne zdanie, niż my. Albo że prezydent będzie miał trudną misję w Berlinie.

Szczerski mówił ponadto: – Prezydent spotkał się i z ministrem spraw zagranicznych i ministrem obrony. Na każdą wizytę zagraniczną prezydent otrzymuje stanowisko rządu. Przyjął je do wiadomości i respektował podczas swoich rozmów. Więc mówienie o braku komunikacji między rządem a prezydentem jest nieuprawnione.

Na pytanie, kiedy prezydent Duda spotka się z premier Kopacz, Szczerski odpowiedział: – Prezydent spotka się z panią premier, kiedy sprawy do tego dojrzeją.