PEK odpowiada PAD: Niech pan pamięta również o tych 8 milionach, które głosowały na PBK

PEK na briefingu w Głubczycach odpowiedziała na wczorajsze słowa PAD, który stwierdził, że premier prowadzi kampanię wyborczą, a on polskie sprawy:

„Rząd pracuje, nie robi kampanii. Jeśli to kampania, to niewątpliwie kampanią jest przyjmowanie przedstawicielki byłej partii i czym prędzej umieszczanie w pytaniach referendalnych pytań, pod którymi – jak prezydent bardzo często podkreśla – podpisało się 6 mln obywateli. To jeszcze raz apeluję: panie prezydencie, pan będąc prezydentem wszystkich Polaków, niech pan pamięta również o tych 8 milionach, które na pana nie zagłosowały, a zagłosowały na pańskiego konkurenta Bronisława Komorowskiego”

PEK powiedziała także:

„Chciałabym zapytać prezydenta, ale również przekazać tym, którzy słuchali wczorajszego wywiadu. Czy ogłoszenie chociażby planu budowy dróg i autostrad za 107 mld zł i domknięcie sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu to nie praca? Czy ustawa o bezpłatnej pomocy prawnej, która będzie obejmować 22 mln Polaków, to nie praca na rzecz obywateli? Czy wrzeszczcie chociażby sprawa Seniora-WIGORA i programu, który w sierpniu który został zainicjowany, a który już będzie z końcem przynosił konkretne efekty w wysokości 112 takich domów dziennego pobytu dla seniorów, czy to nie działanie na rzecz obywateli?”